احتمال ترک گروهی ۱۸۰ شهروند هندوی کشور

۸صبح، کابل: طبق گزارش‌ها، قرار است حدود ۱۸۰ شهروند سیک و هندوی کشور روز چهارشنبه، بیست‌ودوم اسد، کشور را ترک کنند.

هندوستان تایمز گزارش کرده است که این گروه از شهروندان هندوی افغانستان بیش‌تر بازمانده‌گان حمله بر درمسال سیک‌ها در کابل اند و احتمالاً روز چهارشنبه به هند برسند.

حمله به درمسال سیک‌ها در منطقه شوربازار شهر کابل در ششم حمل امسال، هنگامی که این اقلیت مذهبی در عبادت‌گاه‌شان برای اجرای مراسم دینی تجمع کرده بودند، صورت گرفت. در این حمله ۲۵ نفر از جمله کودکان و زنان کشته شدند و هشت نفر دیگر زخم برداشتند. مسوولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفته است.

این رسانه هندی به نقل از منبعی در کابل هم‌چنان گزارش داده است که جامعه سیک و هندوی افغانستان از احتمال افزایش حملات علیه‌شان به وحشت افتاده‌اند و احساس ناامنی می‌کنند.

تصمیم ترک گروهی افغانستان از سوی شهروندان سیک و هندوی کشور در درمسال محلی این اقلیت مذهبی و قومی پس از ارزیابی شرایط زنده‌گی‌شان، گرفته شده است.

هشتمین گروه از هندوها در پنجم اسد، کشور را به مقصد هند ترک کرد. زمینه سفر این گروه از هندوها و سیک‌های افغانستان را سفارت هند در کابل تسهیل کرده بود.

در آن زمان نرندرسنگهـ خالصه، نماینده هندوها در مجلس نماینده‌گان گفته بود که بازمانده‌گان حمله به درمسال سیک‌ها در کابل، به قصد گرفتن شهروندی هند، کشور را ترک نکرده‌اند.

نماینده هندوها در مجلس نماینده‌گان در پنجم اسد، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفته بود که شماری از بازمانده‌گان حمله بر درمسال «گورو هری‌رای صاحب» به هند رفته‌اند.

به گفته او، این‌ افراد برای «تداوی و زنده‌گی» خود به هند رفته است و دولت این کشور برای‌شان ویزای درازمدت می‌دهد، اما برای گرفتن تابعیت نرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن