پولیس در پکتیا شیشه‌های سیاه ۹۰۰ موتر را سفید کرد

۸صبح، کابل: مسوولان در فرماندهی پولیس پکتیا می‌گویند که در جریان کارزار پاک‌سازی شیشه‌های سیاه موترها در شهر گردیز مرکز این ولایت، شیشه‌های سیاه حدود ۹۰۰ موتر را پاک‌ کرده‌‌اند.

سردارولی تبسم، سخنگوی پولیس پکتیا، روز یک‌شنبه، دوازدهم عقرب، به روزنامه ۸صبح گفت که بر اساس هدایت وزارت امور داخله، فیصله شورای نظامی پکتیا، خواست مردم و به هدف اجرای قانون و کشف و جلوگیری از جرایم کارزار پاک‌سازی شیشه‌های سیاه موترها حدود ۱۰ روز پیش به راه انداخته شده بود. 

سخنگوی پولیس پکتیا گفت که پس از اجرای این کارزار بارها از مردم خواسته شد تا داوطلبانه شیشه‌های سیاه موترهای‌شان پاک کنند را اما برخی از «زورمندان» به این درخواست توجه نکردند و به همین دلیل پولیس وارد عمل شد.

برنامه پاک‌کاری شیشه‌های سیاه موترها در کابل و ولایت‌ها از چندی پیش به این‌سو جریان دارد.

مقام‌ها در وزارت امور داخله معتقد اند که شبکه‌های جرمی و در مواردی «تروریستان» با استفاده از موترهای شیشه‌سیاه به کابل منتقل می‌شوند.

محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله در ششم عقرب در  نشست شورای وزیران گفت که شبکه‌های جرمی از ولایت‌ها توسط موترهای شیشه‌ سیاه و بی‌سند به کابل منتقل می‌شوند.

سرپرست وزارت امور داخله هم‌چنان گفته بود که برای جلوگیری از جرایم در شهر کابل و بزرگ‌‌شهرها نیاز است تا حمل سلاح و تردد هر نوع «واسطه» قانونی شود.

ویس برمک، وزیر پیشین امور داخله نیز یک بار در مجلس نماینده‌گان گفته بود که بیش‌تر تروریستان در موترهای شیشه‌سیاه که سند قانونی ندارند، انتقال داده می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن