صلح، انتخابات و آتش بس؛ محور گفت‌وگوهای غنی با رهبران سیاسی

۸صبح، کابل: رییس جمهور اشرف غنی از چند روز به این سو  دیدارهایش را با شماری از رهبران و بزرگان سیاسی کشور به گونه‌ی جداگانه در ارگ ریاست جمهوری آغاز کرده است.

اعلام آتش‌بس در آستانه‌ی عید قربان، چگونگی پیشبرد گفت‌وگوهای صلح و بحث پیرامون برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری از محورهای اصلی این دیدارها است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید در این دیدارها،‌ پیرامون مسایل ملی و مهم کشور با رهبران و شخصیت‌های سیاسی و جهادی به گونه‌ی جداگانه در مورد صلح، آتش‌بس، انتخابات و دیگر موضوعات مهم جاری افغانستان بحث و گفت‌وگو شده است.

در جریان روزهای گذشته رییس جمهور با عبدالرشید دوستم، حامد کرزی، عبدرب‌الرسول سیاف، عطامحمد نور، محمد محقق، صبغت‌الله مجددی، کریم خلیلی، گلبدین حکمتیار، محمدیونس قانونی، سیدحامد گیلانی، انورالحق احدی و عبدالهادی ارغندیوال دیدار کرده است. در خبرنامه‌ی ارگ آمده که بزرگان و رهبران سیاسی کشور در خصوص وضعیت جاری و مسایل سیاسی کشور به شمول صلح و امنیت، آتش‌بس و انتخابات، دیدگاه‌ها، پیشنهادات و نظریات‌شان را با آقای غنی در میان گذاشتند.

آقای غنی نیز مشوره در خصوص مسایل مهم کشوری را برای بیرون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات موجود افغانستان یک اصل خوانده و تأکید کرده که سلسله نشست‌های مشورتی به ‌منظور استفاده از نظریات و طرح‌های بزرگان سیاسی و ملی مملکت ادامه خواهد یافت.

دیدگاه are closed.