سقوط هواپیمای مسافربری در تهران؛ گروه بین‌المللی حمایت از خانواده‌های قربانیان بار دیگر خواهان پرداخت غرامت شدند

۸صبح، کابل: وزیران خارجه افغانستان، کانادا، بریتانیا، اوکراین و سویدن به عنوان اعضای گروه بین‌المللی هم‌آهنگی و پاسخ‌گویی برای حمایت از خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در پی شلیک سپاه پاسداران ایران، یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. وزارت خارجه با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که این تفاهم‌نامه پیرامون مذاکرات به هدف پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان توسط ایران امضا شده است.

طبق اعلام وزارت خارجه، اعضای گروه بین‌المللی حمایت از خانواده‌های قربانیان بار دیگر خواهان تحقیقات و جبران عادلانه خسارات ناشی از سانحه‌ی غم‌انگیز تهران شده‌اند.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین بامداد هژدهم جدی، هنگامی که فرودگاه «امام خمینی» در تهران را به مقصد کیف، پایتخت اوکراین، ترک کرده بود، در حوالی شهر جدید پرند تهران سقوط کرد. در پی این حادثه تمامی ۱۷۶ سرنشین این هواپیما، جان باختند که شامل۱۰شهروند افغانستان نیز می‌شد.

پس از وقوع این حادثه به دلیل حملات موشکی ایران به دو پایگاه نظامی نیروهای امریکایی در عراق در عین زمان، این گمانه‌زنی مطرح شد که شلیک موشک سپاه پاسداران این هواپیما را ساقط کرده‌اند.

ایران ابتدا این گمانه‌زنی‌ها را رد کرد، اما چند بعد ستادکل نیروهای مسلح این کشور با نشر اعلامیه‌ای به صورت رسمی تأیید کرد که هواپیمای اوکراین در پی اصابت موشک سقوط کرده است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن