پرویز کاوه جایزه‌ی شجاعت و اثرگذاری مرکز شرق و غرب را به دست آورد

۸صبح، سینگاپور: مرکز شرق و غرب یا East-West Center که مقر آن در هاوایی ایالات متحده‌ی امریکا است، برای پنج تن از خبرنگاران جهان، جایزه‌ی شجاعت و اثرگذاری را تفویض کرد.

این نهاد به مناسبت پنجاه ساله‌گی فعالیت‌های جهانی‌اش در زمینه‌ی رسانه‌ها، این جوایز را به کسانی اهدا کرده است که توانسته‌اند از طریق فعالیت‌های رسانه‌ای، کارهای اثرگذاری در کشورشان انجام دهند. پرویز کاوه، مدیر مسئول روزنامه‌ی ۸صبح نیز یکی از برنده‌گان این جایزه است.

آقای کاوه که شامل هیأت امنای مرکز شرق و غرب است، این جایزه را به پاس کارهای ارزنده‌اش در زمینه‌ی روزنامه‌نگاری متوازن، تخصصی و اثرگذار به دست آورده است.

در برنامه‌ای که به این مناسبت در جریان کنفرانس بین‌المللی رسانه‌ها در شهر سینگاپور کشور سینگاپور برپا شده بود، پرویز کاوه و چهار تن دیگر از روزنامه‌نگاران کشورهای هندوستان، میانمار، فلیپین و امریکا موفق به دریافت این جایزه شدند.

ریچارد توربین، رییس هیأت امنای مرکز شرق و غرب در جریان تفویض این جوایز از فعالیت‌های این روزنامه‌نگاران قدردانی کرده و آنان را الگو‌های برجسته‌ی شهامت، تعهد و تاثیرگذاری خواند.

او گفت که کار در عرصه‌ی روزنامه‌نگاری، نیازمند تعهد به ارزش‌ها و اخلاق روزنامه‌نگاری متوازن است که این پنج‌تن، با فعالیت‌هایی که در عرصه‌‌ی خبرنگاری متوازن و بی‌طرف انجام داده‌اند، شایسته‌ی این جایزه اند.

این نخستین بار است که مرکز شرق و غرب که یکی از نهادهای با اعتبار و بزرگ ایالات متحده است، از کار خبرنگاران در این سطح قدردانی می‌کند. در کنفرانس بین‌المللی رسانه‌ها که امسال در سنگاپور برگزار شده است، تقریباً نماینده‌گان تمام کشورها حضور دارند.

این نشست بیش از ۶۰۰ اشتراک کننده دارد و نهادهای رسانه‌ای بزرگ مانند فیسبوک و گوگل نیز از کارگزاران این کنفرانس اند.

بنیاد کونراد ادیناور که یک نهاد آلمانی است و دانشگاه مدیریت سنگاپور نیز از همکاران این نشست جهانی اند.

نماینده‌گان ارشد بسیاری از کشورها، از جمله وزارت خارجه‌ی امریکا و سنگاپور نیز در این نشست حضور دارند.

تندیس جایزه‌ی شجاعت و اثرگذاری را سنجر سهیل، صاحب امتیار روزنامه ۸صبح به نیابت از آقای کاوه در این مراسم دریافت کرد. قرار بود پرویز کاوه خود در این مراسم حضور پیدا کند، اما به دلیل بیماری، قادر به حضور یافتن در این برنامه نشد.

دکمه بازگشت به بالا