باشنده‌‌گان پکتیکا در اعتراض به افزایش ناامنی راهپیمایی کردند

۸صبح، کابل: صدها باشنده ولایت پکتیکا در اعتراض به آن‌چه افزایش ناامنی در این ولایت می‌خوانند، روز دوشنبه، چهاردهم دلو، در شهر شرن دست به راهپیمایی زدند.

این راهپیمایی در اعتراض به قتل دو دکاندار شکل گرفته بود و معترضان خواهان تأمین امنیت از سوی نهادهای مسوول دولتی شدند. شام روز یک‌شنبه افراد تفنگ‌دار دو دکاندار را در شهر شرن، مرکز ولایت پکتیکا، به قتل رسانده و یک نفر دیگر از زخمی کرده‌ بودند.

شاه محمد آرین، سخنگوی پولیس پکتیکا به روزنامه ۸صبح که در این اعتراضات صدها نفر شرکت کرده بودند و معترضان با حمل پیکرهای کشته‌گان خواستار مجازات عاملان این رویداد شدند.

براساس معلومات او، بزرگان قومی و سازمان‌دهنده‌گان این راهپیمایی در دیدار با معاون والی، فرمانده پولیس، رییس امنیت و رییس شورای ولایت پکتیکا خواهان مجازات عاملان رویداد شام یک‌شنبه شده‌اند.

مسوولان محلی ولایت پکتیکا به معترضان وعده داده‌اند که برای بررسی این رویداد از تمام توان کار می‌گیرند و عاملان این قتل را به پنجه قانون می‌سپارند.

از جانب دیگر، نثاراحمد عبدالرحیم‌زی، فرمانده پولیس پکتیکا، به معترضان گفته است که تحقیقات در پیوند به رویداد شام یک‌شنبه آغاز شده است و تاکنون پنج منظون در این ارتباط بازداشت شده‌اند.

به گفته او، پولیس در تلاش بازداشت سایر عاملان این رویداد است.

پولیس رویداد شام روز یک‌شنبه را به «دزدان» نسبت داده است.

پکتیکا از ولایت‌هایی است که در جنوب‌شرقی کشور واقع شده است. این ولایت به رغم حضور گروه طالبان، از ولایت‌های نسبتاً امن به شمار می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا