سفیر پاکستان: در صورت شکست مذاکرات صلح با تحریک طالبان پاکستانی، طالبان افغان اقدام نظامی خواهند کرد

۸صبح، کابل: منصور‌احمد خان، سفیر پاکستان در کابل، به یک رسانه پاکستانی گفته است که در صورت شکست مذاکرات صلح میان دولت این کشور و تحریک طالبان پاکستانی، طالبان افغانستانی علیه آنان اقدام نظامی خواهند کرد.

اکسپرس تربیون گزارش داده است که حکومت پاکستان با تحریک طالبان پاکستان پس از مذاکرات صلح، بر سر آتش‌بس یک‌ماهه توافق کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله حکومت سرپرست طالبان، نقش میان‌جی را میان حکومت پاکستان و تحریک طالبان این کشور ایفا کرده است.

در همین حال، منصور‌احمد خان، سفیر پاکستان در افغانستان، به این رسانه گفته است: «من نمی‌توانم گزارش‌های گفت‌وگو میان پاکستان و تحریک طالبان پاکستان را تأیید یا تکذیب کنم.»

او خاطرنشان کرده است که تعامل با تحریک طالبان پاکستان باید در چارچوب تلاش‌های ضد تروریسم و استراتژی مورد توافق دو طرف انجام شود.

سفیر پاکستان افزوده که حکومت سرپرست طالبان به ما اطمینان داده است که به هیچ گروهی اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه پاکستان را نخواهد داد.

پیش از این نیز گزارش‌هایی مبنی بر آغاز گفت‌وگوها میان حکومت پاکستان و تحریک طالبان با پا‌در‌میانی حکومت سرپرست طالبان در افغانستان به نشر رسیده بود.

دکمه بازگشت به بالا