حکومت هیأتی را برای بررسی حملات راکتی پاکستان به قندهار فرستاد

۸صبح، کابل: هیأتی به ریاست معاون دفتر شورای امنیت ملی برای بررسی حملات راکتی پاکستان به قندهار رفته است.

دفتر شورای امنیت ملی روز یک‌شنبه، دوازدهم اسد، اعلام کرد که این هیأت متشکل از چندین اداره مرتبط به مسایل مرزی است و چگونه‌گی شروع حملات و خشونت‌ها از سوی نظامیان پاکستانی را در ولسوالی اسپین‌بولدک به صورت همه‌جانبه بررسی خواهد کرد.

درگیری بین نیروهای امنیتی و نظامیان پاکستان در منطقه مرزی ولسوالی اسپین‌بولدک قندهار روز پنج‌شنبه، نهم اسد، پس از حملات راکتی ارتش پاکستان آغاز شد.

مقام‌های محلی در قندهار گفته‌اند که ارتش پاکستان مناطق مسکونی را هدف حملات راکتی قرار داده‌ است. در پی این حملات دست‌کم ۱۵ غیرنظامی کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به دنبال حملات راکتی ارتش پاکستان به اسپین‌بولدک وزارت دفاع ملی اعلام کرده که به نیروهای ارتش در حوزه جنوب کشور دستور داده شده است تا برای دفاع در برابر حملات پاکستان در حالت آماده‌باش کامل قرار بگیرد.

وزارت خارجه کشور نیز این حملات  ارتش پاکستان را در ولایت قندهار محکوم کرده است. این وزارت خواهان گفت‌وگو در این مورد و در عین حال شناسایی عوامل آغاز جنگ شده است.

از جانب دیگر، شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، گفته است که آن‌چه در منطقه چمن در مرز افغانستان رخ داد، نباید اتفاق می‌افتاد و ارتش این کشور آغازگر جنگ نبوده است.

پیش از این نیز در ولایت‌های کنر و ننگرهار ارتش پاکستان مناطقی را هدف حملات راکتی قرار داده‌ است و سبب شده است حتا افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر با نشر گزارش شش ماهه تلفات غیرنظامیان در سال جاری، بخشی از این تلفات را به راکت‌پراکنی ارتش پاکستان نسبت داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن