مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل آمد

۸صبح، کابل: منصور احمدخان، سفیر پاکستان در کابل، در توییتی نگاشته است که موید یوسف، مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل آمده است.

سفیر پاکستان در کابل، امروز شنبه، ۹ دلو، در صفحه توییترش گفته است که مشاور امنیت ملی آن کشور در رأس یک هیأت از اسلام‌آباد به کابل آمده و با امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان دیدار سازنده داشته است.

منصور احمد خان گفته است، جلسات رسمی مشاور امنیت ملی پاکستان با مقام‌های طالبان، برای تقویت روابط و گسترش همکاری‌های اقتصادی ادامه خواهد داشت.

سفر رسمی مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل در حالی صورت می‌گیرد که هیچ یکی از سخنگویان حکومت سرپرست طالبان در این زمینه اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و رسانه‌های پاکستان نیز جزییاتی در این مورد نداده‌اند.

پیش از این مقام‌های وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده بودند که مشاور امنیت ملی آن کشور در یک سفر دو روزه به تاریخ ۲۸ جدی به کابل خواهد رفت؛ اما این سفر به دلایل نامشخص به تعویق افتاد. شماری از رسانه‌ها در آن زمان گزارش داده بودند که سفر موید یوسف به کابل به دلیل راهپیمایی اعتراضی شماری از شهروندان افغانستان در میدان هوایی کابل به تعلیق در آمده است.

دکمه بازگشت به بالا