مخالفت نمایندگان بامیان با طاهر زهیر

۸صبح، کابل: نمایندگان مردم بامیان در مجلس نمایندگان مخالفت خویش را با تعیین طاهر زهیر به عنوان والی این ولایت اعلام کردند.
محمد اکبری، نماینده‌ی مردم بامیان در مجلس که به روز شنبه در جمع از خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت نمایندگان این ولایت با تقرر آقای زهیر در پست ولایت بامیان موافق نیستند و رییس جمهور در مورد وی تجدید نظر کند.
این عضو مجلس می‌گوید اکثریت مردم بامیان به دلیل برخورد و سابقه‌ی کاری آقای زهیر در بامیان، با وی مخالف هستند و تقرر وی در ولایت بامیان با دشواری‌های همراه خواهد بود.
اکبری گفت که نمایندگان بامیان به اتفاق هم و نظر به رای مردم بامیان با تعیین آقای زهیر به عنوان والی بامیان مخالف هستند.
سه روز پیش اداره‌ی ارگان‌های محلی از تقرر طاهر زهیر به  عنوان والی بامیان خبر داده بود اما هم ریاست اجراییه و هم نمایندگان مردم بامیان در مجلس می‌گویند با تقرر آقای زهیر موافق نیستند.
نمایندگان مردم بامیان اما می‌گویند که رییس جمهور شخصی را به عنوان والی بامیان تعیین کند که به جریان خاص سیاسی وابستگی نداشته و از دانش، بردباری و سابقه‌ی خوب در اداره‌های دولتی برخوردار باشد.
نمایندگان مجلس هشدار می‌دهند که بامیان تاکنون از ولایت‌ها امن در کشور به شمار می‌رود اما هرگاه حکومت بر سر تقرر آقای زهیر درپست ولایت بامیان تاکید کند، بامیان با دشواری‌های امنیتی نیز مواجه خواهد شد.
زهیر مدتی به عنوان نماینده‌ی مردم سمنگان در اجلاس اول دوره‌ی شانزدهم شورای ملی کار کرد و بر بنیاد تصمیم محکمه‌ی ویژه‌ی انتخاباتی از این مجلس بیرون شد و در انتخابات ریاست جمهوری از سخنگویان تیم تحول وتداوام بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن