عملیات برای سرکوب گروه طالبان در دو ولسوالی فاریاب آغاز شده است

۸صبح، کابل: مقام‌های نظامی در شمال کشور از راه‌اندازی عملیات نیروهای اردوی ملی در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب، برای تأمین امنیت بندر آقینه خبر داده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، روز دوشنبه دوازدهم قوس به ۸صبح گفت که نیروهای اردوی کشور عملیاتی را در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب برای پاک‌سازی جنگ‌جویان طالبان از این ولسوالی‌ها آغاز کرده‌اند.

آقای رضایی در ادامه افزود که رهبری این عملیات را عبدالسمیع بخشی، رییس ارکان فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، به عهده دارد و تاکنون بسیاری از پوسته‌های امنیتی از دست رفته در این ولسوالی‌ها از چنگ طالبان بیرون آورده شده است.

در یک رویداد دیگر در شمال کشور، روز یک‎شنبه، سربازان کماندو در روستای سرحوض ولسوالی پشتون‌کوت ولایت فاریاب، مواد خواراکی‌‎شان را به باشنده‌گان این روستا کمک کرده‌اند.

محمد روزی، منشی شورای ولایتی فاریاب، به ۸صبح گفت که روستای سرحوض از شش ماه به این‌سو در محاصره گروه طالبان قرار دارد. به گفته او، افراد طالبان، راه‌های مواصلاتی این روستا را بسته‌اند و مردم با کمبود مواد غذایی روبه‌رو هستند.

آقای روزی افزود که سه روز قبل یک زن و یک کودک از گرسنگی در روستای سرحوض پشتون‌کوت جان باختند.

منشی شورای ولایتی فاریاب گفت که ولسوالی پشتون‌کوت در محاصره طالبان قرار دارد و فقط در قسمتی از این ولسوالی سربازان کماندو مستقر هستند که از راه هوا اکمال می‌شوند.

گفته می‌شود که نزدیک به ۳۰۰ خانواده در این روستا زنده‌گی می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا