سیستم آنلاین درخواست پاسپورت افتتاح شد

۸صبح، کابل: سیستم آنلاین درخواست پاسپورت از سوی وزارت امور داخله و وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی روز سه‌شنبه، بیست‌ویکم حوت، افتتاح شد.

شهزاد آریوبی، وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، در مراسم گشایش این فناوری گفت که سیستم آنلاین درخواست پاسپورت توسط متخصصان افغانی ایجاد شده است. او افزود که در ایجاد این سیستم، از نظریات متخصصان اداره امور، متخصصان وزارت امور داخله و هم‌چنان تجربه‌های بین‌المللی کار گرفته شده است. او اظهار امیدواری کرد که با اجرای این سیستم، مشکلات شهروندان کشور در قسمت اخذ پاسپورت رفع شود.

از سویی هم، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله، در این مراسم گفت که درخواست پاسپورت به شکل آنلاین در کاهش فساد و جلوگیری از ضیاع وقت متقاضیان پاسپورت موثر است.

 بر اساس معلومات وزارت مخابرات و تکنولوژی، سیستم پاسپورت با سیستم تذکره الکترونیکی، میدان‌های هوایی و بنادر کشور وصل است و کار روی اتصال این سیستم با ۳۴ ولایت جریان دارد.

سیستم آنلاین درخواست پاسپورت، روزانه ظرفیت صدور ده هزار فورم پاسپورت را دارد و شش هزار کارمند می‌توانند از این سیستم در یک وقت استفاده کنند.

این در حالی است که پیش از این، روند اخذ پاسپورت در کشور به صورت حضوری انجام می‌شد که چند روز طول می‌کشید و طولانی بودن مراحل و نبود شفافیت در توزیع آن، از چالش‌های عمده‌ سر راه متقاضیان پاسپورت به شمار می‌رفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن