یک سال پس از وعده رییس جمهور غنی، والی دایکندی خواستار استقرار یک کندک ارتش شد

۸صبح، کابل: پس از سپری شدن یک سال از وعده رییس جمهور غنی برای استقرار یک کندک ارتش ملی در دایکندی، سید انور رحمتی، والی این ولایت خواستار استقرار این کندک ارتش ملی در دایکندی شده است. والی دایکندی گفته است که این ولایت همواره از نوار مرزی‌هایش مورد تهدید طالبان قرار دارد و نیاز است تا یک کندک ارتش ملی در این ولایت به هدف تأمین امنیت، مستقر شود.

بر اساس اعلام دفتر مطبوعاتی والی دایکندی، سیدانور رحمتی این درخواست را در جریان سفر جنرال بروان، فرمانده پیشین مأموریت حمایت قاطع در حوزه جنوب، بیگ مراد، فرمانده قول اردوی ۲۰۵ اتل، تریور بریدن کمپ، فرمانده جدید مأموریت قاطع در حوزه جنوب مطرح کرده است.

فرماندهان مأموریت حمایت قاطع و ارتش پیش از چاشت روز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان به ولایت دایکندی سفر و با مقام‌های محلی این ولایت دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند. هدف این سفر بررسی وضعیت امنیتی ولایت دایکندی خوانده شده است.

 دفتر مطبوعاتی والی دایکندی در خبرنامه‌ای نگاشته است که سیدانور رحمتی در این دیدار گفته است که دایکندی سال«سختی» داشته و بیش‌تر وقت‌ها در ولسوالی‌های کجران، ناوه و پاتوی این ولایت مورد حمله طالبان قرار گرفته است، اما با ایستاده‌گی نیروهای امنیتی و حمایت نیروهای امریکایی این حمله‌ها دفع شده است.

او در ادامه گفته است: «استقرار یک کندک ارتش ملی از اولویت‌های اساسی مردم دایکندی است زیرا این ولایت از ناحیه نوار مرزی‌هایش پیوسته مورد تهدید دشمن قرار دارد.»

پاتو، ناو‌میش و کجران سه ولسوالی ولایت دایکندی امسال شاهد حمله‌های مکرر گروه طالبان بود. در این حمله‌ها طبق معلومات اداره محلی بیش از صد نفر کشته و زخمی شده‌اند.

طبق خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی دایکندی، جنرال بروان وعده کرده است که در بخش رسیده‌گی به خواست مردم دایکندی مبنی بر استقرار یک کندک ارتش ملی توجه خواهد شد.  

گفتنی است که محمداشرف غنی، رییس جمهور و محمدسرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در ماه عقرب سال گذشته در سفری به ولایت دایکندی وعده داده بودند که یک کندک اردوی ملی را در این ولایت جابه‌جا می‌کنند. آن‌چنان که والی‌ دایکندی گفته است، با گذشت نزدیک به یک سال وعده رییس جمهور غنی و معاونش به مردم دایکندی عملی نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن