یک طراح و دو عامل حملات مرگ‌بار گروه داعش در کابل بازداشت شدند

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی روز پنج‌شنبه، بیست‌ویکم سنبله از بازداشت یک شبکه سه نفری از اعضای گروه داعش از شهر کابل قرار خبرداد. این سه عضو بازداشت شده گروه داعش اعتراف کرده‌اند که در سازمان‌دهی و اجرای ۲۹ حمله مرگ‌بار و خونین گروه داعش در شهر کابل نقش داشته‌اند.

حملاتی که این شبکه مسوولیت انجام آن را برعهده گرفته است، از رویدادهای مرگ‌بار چند سال اخیر در شهر کابل بوده است.

براساس آن‌چه اعضای این شبکه به ریاست عمومی امنیت ملی اعتراف کرده‌اند، حمله انتحاری بر راهپیمایان جنبش روشنایی در دهمزنگ، پرتاب هاوان به ارگ ریاست جمهوری و سفارت امریکا، حمله به خبرنگاران در شش درک، حمله انتحاری در شفاخانه چهار صد بستر سردار محمد داوودخان، حمله‌ی انتحاری بر تجمع حزب جمعیت اسلامی واقع لب جر خیرخانه، پرتاب هاوان بر مصلای عبدالعلی مزاری در غرب کابل، حمله انتحاری بر دانشجویان دانشگاه نظامی مارشال محمد قسیم فهیم و چند رویداد مرگ‌بار انتحاری دیگر توسط این شبکه طرح و انجام شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی این شبکه را از خطرناک‌ترین شبکه‌های «تروریستی» گروه داعش توصیف کرده است. گل‌محمد شریف به نام‌های مستعار (اجمل، ناصر و جعفر) و عبدالواحد به عنوان سازمان‌ده و طراح حملات گروه داعش در کابل نقش داشته‌اند.

به همین ترتیب، ریاست عمومی امنیت ملی صابر خان از اعضای گروه داعش را بازداشت کرده است که در انتقال انتحاری از ننگرهار به کابل و آماده‌سازی تجهیزات نظامی و دریشی برای جنگ‌جویان گروه داعش نقش داشته است.

طبق معلومات امنیت ملی، صابر خان پس از جذب شدنش به گروه داعش، به دستور این گروه دوکان فروش لوازم نظامی را در «بازارا بوش» در کابل ایجاد و از این طریق فعالیت‌هایش را انجام می‌داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن