تیم ملی فوتبال امید افغانستان از حضور در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا محروم شد

۸صبح، کابل: سفر تیم ملی فوتبال امید افغانستان به بحرین لغو شده است. فدراسیون فوتبال افغانستان با اعلام این خبر گفته است که این تیم از حضور در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا محروم شده است.

در اعلامیه فدراسیون فوتبال آمده است که به دلیل شرایط نامطلوب افغانستان و به‌رغم تلاش‌های رهبری فوتبال کشور در خصوص اعزام تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال به بحرین برای شرکت در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا، این سفر از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا لغو و حضور تیم ملی امید در مسابقات مذکور منتفی شده است.

در توضیح گفته شده است که به علت نبود پرواز به موقع و با توجه به رای‌زنی‌های رییس و سکرترجنرال فدراسیون فوتبال با کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا، وزارت امور خارجه قطر و سایر بخش‌های مربوط، «متاسفانه» تیم ملی امید از سفر به این مسابقات بازماند.

فدارسیون فوتبال افغانستان می‌گوید که با همکاری کمیته ملی المپیک و سفارت قطر در کابل به خاطر انتقال تیم ملی از کابل به دوحه با پروازهای تخلیه نجات نیز هماهنگی و به نتیجه رسیده بود، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا مطابق با قوانین برگزاری رقابت‌ها و به دلیل دیر رسیدن تیم ملی به بحرین و در نتیجه از دست رفتن نخستین بازی در برابر بحرین که در تاریخ ۲۵ اکتبر برگزار می‌شد، جواز حضور تیم ملی امید در این رقابت‌ها را صادر نکرد.

دکمه بازگشت به بالا