عمر داوودزی مسوول کمپین انتخاباتی رییس جمهور غنی شد

۸صبح، کابل: محمدعمر داوودزی، نماینده رییس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح و رییس دبیرخانه شورای عالی صلح از سمتش کنار رفت. یک منبع معتبر در ارگ ریاست جمهوری به روزنامه ۸صبح گفته است که آقای داوودزی به صورت رسمی به عنوان مسوول کمپین دسته انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری محمداشرف غنی، رییس جمهور کنونی معرفی شده است.

محمدعمر داوودزی از سوی آقای غنی در ماه قوس سال گذشته به حیث نماینده رییس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح و رییس دبیرخانه شورای عالی صلح گماشته شد. پیش از آن آقای داوودزی یکی از منتقدان سرسخت رییس جمهور غنی و حکومت او به شمار می‌رفت.

به تازه‌گی رییس جمهور غنی عبدالسلام رحیمی، رییس پیشین دفتر ریاست جمهوری را به عنوان وزیر دولت در امور صلح تعیین کرده است. تشکیلی به نام وزارت دولت در امور صلح پیش از این وجود نداشت. بحث ایجاد چنین وزارتی هم‌زمان با برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در ماه ثور مطرح شد و برخی رسانه‌ها از جمله رادیو تلویزیون ملی از ایجاد و تشکیل آن خبر داده بودند.

پیش از این بحث‌های مربوط به صلح از طریق شورای عالی صلح پی‌گیری می‌شد. اکنون با ایجاد این وزارت، گمانه‌ زنی‌ها در مورد لغو شورای عالی صلح تقویت شده است. به باور آگاهان پس از این و با وجود وزارت دولت در امور صلح، شورای عالی صلح دیگر نقش تعیین‌کننده در معادلات صلح ندارد و ممکن در آینده نزدیک این شورا لغو شود.

 

دکمه بازگشت به بالا