وقوع آتش‌سوزی در جنگلات نورستان؛ تاکنون حدود ۱۷۴ هکتار جنگل سوخته است

 ۸صبح، کابل: طبق اعلام وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کشور، در پی وقوع آتش‌سوزی در جنگلات نورستان در ولسوالی نورگرام تاکنون ۱۷۴ هکتار جنگل در آتش‌ سوخته است. این آتش‌سوزی که در حال گسترش است از درگیری مسلحانه دو قوم در ولسوالی نورگرام ناشی شده است و از چهار روز به این سو جریان دارد.

انوارالحق احدی، وزیر زراعت، روز چهارشنبه، بیست‌وششم جوزا، به ریاست‌های ذی‌ربط این وزارت و ریاست زراعت ولایت نورستان دستور داده است که برای مهار آتش‌سوزی در جنگلات نورگرام اقدام فوری کنند.

احدی به مسوولان وزارت زراعت هم‌چنان دستور داده است که برای مهار آتش‌سوزی تجهیزات لازم را به نورستان بفرستند.

عبدالوهاب نسیمی، رییس زراعت نورستان، گفته است که در نتیجه درگیری مسلحانه میان دو قوم در ولسوالی نورگرام، جنگلات دره شام این ولسوالی آتش گرفته است.

نسیمی افزوده است که این آتش‌سوزی به طرف جنگلات دره کورگل در حال گسترش است. به گفته او، تاکنون در حدود ۱۷۴ هکتار جنگل سوخته است. جنگلات این منطقه شامل درختان جلغوزه، بلوط و نشتر می‌شود.

رییس زراعت نورستان می‌گوید که براساس دستور وزیر زراعت، برای مهار آتش‌‌، وسایل و امکانات فنی از ریاست عمومی منابع طبیعی این وزارت به ساحه فرستاده شده و تلاش‌ها جریان دارد تا به زودترین فرصت این آتش‌سوزی مهار شود.

او گزارش داده است که شدت آتش‌سوزی در برخی مناطق زیاد و در برخی دیگر کم‌تر است.

آتش‌سوزی در جنگلات ولسوالی نورگرام ولایت نورستان از چهار روز به این سو جریان دارد.

طبق اعلام وزارت زراعت، در حال حاضر از شدت آتش‌سوزی کاسته شده و تلاش‌ها برای مهار آن جریان دارد.

دکمه بازگشت به بالا