کوریای شمالی، امریکا و کوریای جنوبی را از ایجاد مشکلات امنیتی بی‌سابقه هشدار داد

کوریای شمالی هشدار داده است که امریکا و کوریای جنوبی، در صورتی که «کارزار فشار نظامی خصمانه» خود علیه کوریای شمالی، از جمله مانور‌های نظامی مشترک را متوقف نکنند، با چالش‌های امنیتی «بی‌سابقه» روبه‌رو خواهند شد.

اسوشیتد پرس، روز جمعه، ۲۲ جولای، گزارش داده است که کوریای شمالی هر گونه آموزش مشترک نظامی امریکا و کوریای جنوبی را تمرینی برای تهاجم می‌داند.

این هشدار در حالی منتشر شده که واشنگتن و سئول آماده می‌شوند تا آموزش‌های تابستانی خود را پس از آزمایش‌های موشکی «تحریک‌آمیز» کوریای شمالی در سال جاری گسترش دهند.

یک مقام کوریای شمالی به اسوشیتد پرس گفته است: «مانور‌های نظامی مشترک واشنگتن و سئول در سال جاری شبه‌جزیره کوریا را در آستانه جنگ قرار داده است.»

این مقام افزوده است که واشنگتن باید «سیاست خصمانه» خود در قبال کوریای شمالی را کنار بگذارد و گرنه با «پیامدهای نامطلوب» مواجه خواهد شد.

این اظهارات در حالی ابراز می‌شود که پیشتر امریکا از کوریای شمالی خواسته بود تا بدون هیچ پیش‌شرطی مذاکرات را از سر بگیرد، اما پیونگ یانگ با اشاره به مانور‌های نظامی امریکا با سئول، پاسخ داده بود، تا زمانی که امریکا سیاست‌های خصمانه خود علیه این کشور را کنار نگذارد، به مذاکرات باز نخواهد گشت.

دکمه بازگشت به بالا