کوریای شمالی به کوریای جنوبی دو سگ شکاری اهدا کرد

کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی دو سگ سفید را به عنوان هدایای ویژه و نشانه صلح و دوستی برای مون جائه این، رییس جمهوری کوریای جنوبی فرستاد. این هدایا به عنوان آخرین رویکرد در راستای صلح و دوستی در روابط میان دو کشور تلقی شده است.

این سگ‌ها از نژاد پونگسان هستند، خاستگاه شان به کوریا باز می‌گردد. آنها به دلیل وفاداری و مهارت‌ بالا برای شکار حیوانات درنده از جمله ببر شهرت جهانی دارند و به عنوان «نماد طبیعی و ثروت ملی» کوریای شمالی تعیین شده‌اند.

ا ین هدایای ویژه به منطقه‌ی امنیتی و غیرنظامی مشترک میان این دو کشور یعنی منطقه‌ی مرزی پانموجون واقع در کوریای جنوبی ارسال شدند. این منطقه که تا مارچ سال ۱۹۹۱ برای مذاکرات نظامی میان فرماندهی ملل متحد و کوریای شمالی به کار می‌رفت، هم‌اکنون محلی برای تعاملات دیپلماتیک میان دو کوریا است.

کیم جونگ اون، در ماه اپریل امسال برای نخستین بار وارد این منطقه شد تا از نزدیک با مون جائه این، دیدار کند.

این مسأله پیشتر نیز تکرار شده بود. کیم دای جونگ، رییس جمهور پیشین کوریای جنوبی در سال ۲۰۰۰ پس از یک نشست در پیونگ یانگ، پایتخت کوریای شمالی و دیدار با کیم جونگ ایل، رهبر سایق کوریای شمالی یک جفت سگ پونگسان هدیه گرفت. این سگ‌ها که در پارک بزرگ سئول، پایتخت کوریای جنوبی نگهداری می‌شدند ۵ سال قبل به دلایل طبیعی پس از زایمان ۲۱ توله مردند.

رهبر کوریای شمالی و رییس جمهور کوریای جنوبی در سال جاری میلادی سه بار با یکدیگر دیدار کرده و در مورد مسایل مشترک دو کشور صحبت کردند.

مقام های دو کوریا در پایان آخرین گفت‌وگوهای خود بر ادامه تلاش‌ها برای غیرهسته‌ای کردن شبه جزیر کوریا و برقراری ثبات در منطقه تأکید کردند. آنها همچنین اعلام کردند که قصد دارند در بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو بطور مشترک شرکت کنند و برای میزبانی المپیک سال ۲۰۳۲ میلادی اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا