طالبان شماری از باشنده‌گان دره سوچی ولسوالی خوست ولایت بغلان را کوچ اجباری داده‌اند

۸صبح، کابل: منابع محلی در دره سوچی ولسوالی خوست ولایت بغلان می‌گویند که طالبان شماری از باشنده‌گان این دره را به اتهام خانواده‌های اعضای جبهه مقاومت کوچ اجباری داده‌اند.

منابع امروز پنج‌شنبه، ۲۲ ثور، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که طالبان به قریه‌های سوچی هجوم برده‌، زنان و مردان این دره را گرد آورده و تأکید کرده‌اند که در صورت تسلیم نشدن مقاومت‌گران، این زن‌ها را به «قندهار» انتقال خواهند داد.

این منابع تصریح کرده‌اند که این اقدام با واکنش گسترده مردم مواجه شده و طالبان سرانجام شماری از این خانواده‌ها را کوچ اجباری داده‌اند.

در همین حال یک منبع دیگر به روزنامه ۸صبح می‌گوید که قوماندان عمومی طالبان برای «خوست‌های بغلان» و عظیم‌الله، مسوول امر به معروف و نهی از منکر این گروه، هنگامی که می‌خواستند شماری از ییلاق‌نشین‌ها را با خود ببرند، با مخالفت گروه دیگر طالبان مواجه شده‌اند.

به گفته این منبع، در اثر تنش میان گروهی طالبان قرار بر آن شده است تا آن عده کسانی که متهم به عضویت اعضایش در جبهه مقاومت ملی هستند، دره سوچی را ترک کنند و به‌ جاهای دیگر بروند.

این در حالی است که طالبان روز گذشته، به باشنده‌گان روستای ایمند دره قندوز ولسوالی ورسج نیز دستور داده‌اند که ساحه را ترک کنند.

روز گذشته، گزارش‌هایی نشر شد که براساس آن افراد ملاجان، قوماندان قول‌اردوی طالبان در شمال‌شرق، موترها و موترسایکل‌های باشنده‌گان این روستا را جمع‌آوری کرده‌ و به آنان هشدار داده‌اند که در صورت عدم تسلیمی اعضای جبهه مقاومت، مجبورند منطقه را ترک کنند.

طالبان تاکنون در مورد این کوچ‌های اجباری چیزی نگفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا