یک شبکه نُه نفری از آدم‌ربایان در هرات به شش تا ۲۸ سال زندان محکوم شد

۸صبح، کابل: یک شبکه نُه نفری به اتهام آدم‌ربایی از سوی محکمه در ولایت هرات از شش تا ۲۸ سال زندان محکوم به مجازات شده‌ است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی امروز جمعه، بیست‌وپنجم دلو، به روزنامه ۸صبح گفت که این شبکه نهُ نفری در پیوند به ربودن سه نفر از باشنده‌گان هرات از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پرونده‌‌ی‌شان به سارنوالی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی سپرده شده بود.

طبق معلومات رسولی، پس از تحقیق سارنوالی، اعضای این شبکه از سوی محکمه به مجازات محکوم شده‌اند.

محاکمه این افراد دو روز پیش برگزار شده است. طبق حکم محکمه، ارباب ‌محمدداود به ۲۸ سال و ۱۰ ماه، غلام فاروق به ۲۵ سال و شش‌ ماه، نثاراحمد به ۲۳ سال و شش‌ ماه و عزیزاحمد به ۲۵ سال و ۱۰ ‌ماه و پانزده روز زندان، به جرم اختطاف محکوم به مجازات شده‌اند.

هم‌چنان، محمدرفیع و فرامرز  هرکدام به ۱۲- ۱۲ سال، فضل‌احمد به هفت سال و شش‌ ماه، عبدالظاهر و حاجی عسل به ۶ – ۶ سال زندان محکوم به مجازات شده‌اند.

در این پرونده یک نفر دیگر نیز از سوی محکمه بی‌گناه شناخته شده است.

لوی‌سارنوالی گفته است که جرم اختطاف تاثیرات منفی را بر اقتصاد و سرمایه‌گذاری در کشور گذاشته است و به همین دلیل اقدامات جدی علیه آدم‌ربایان انجام شده است.

این نهاد اعلام کرده است که در نتیجه این اقدامات، صدها نفر که متهم به اختطاف و انجام جرایم سازمان‌یافته بودند، براساس مطالبه لوی‌سارنوالی از سوی محکمه محکوم به مجازات شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن