نی: طالبان تعمیر یک رادیو در ارزگان را تخریب و وسایل آن را تاراج کرده‌اند

۸صبح، کابل: نی نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان می‌گوید که طالبان تعمیر رادیو «دهرارود غژ» را به کلی تخریب و وسایل این رادیو را تارج کرده‌اند.

نی به نقل از احمدشاه ساحل، سخنگوی والی ارزگان گفته است که طالبان پس از تطرف ولسوالی دهرارود، دفتر این رسانه محلی را منهدم و وسایل آن را با خود به ولایت هلمند برده‌اند.

این نهاد تأکید کرده است، با آن‌که گروه طالبان بارها اطمینان داده بودند که با خبرنگاران، سازمان‌های رسانه‌ای و زیرساخت‌های کشور کاری ندارد، اما بر خلاف گفته‌های خود جنگ‌جویان‌ این گروه دست به تاراج و تخریب زیرساخت‌های رسانه‌ها می‌زند.

نی از حکومت افغانستان خواسته است که درزمینه حفظ ساختارهای رسانه‌ای توجه کند. نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از نهادهای بین‌المللی، به‌ویژه کسانی که در میز مذاکره حضور دارند، نیز خواسته است که مسئله حفظ زیرساخت‌های رسانه‌ای و جان خبرنگاران را به طالبان تفهیم کنند.

این نهاد با ابراز نگرانی از جان خبرنگاران و سازمان‌های رسانه‌ای کشور از طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که به طور رسمی اطمینان دهند که به خبرنگاران و رسانه‌ها کاری ندارند.

این بار نخست نیست که طالبان ساختمان یک رسانه را تخریب و وسایل آن را تاراج می‌کنند. براساس معلومات نی، طالبان پس از تصرف ولسوالی شیندند هرات، وسایل رادیو طنین را تاراج و فعالیت این رادیو را متوقف کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا