فرمانده جدید پولیس بلخ: طالبان نه تنها از بلخ، بلکه از شمال بیرون رانده خواهند شد

۸صبح، بلخ: احمدفهیم قایم، فرمانده جدید پولیس بلخ، می‌گوید که طالبان را نه تنها از بلخ، بلکه از همه ولایت‌های شمالی بیرون می‌کند.

قایم که روز پنج‌شنبه، بیست‌ویکم اسد، در یک نشست خبری سخن می‌زد، گفت که به امر و فرمان رییس جمهور، وزیر امور داخله و معاون اول ریاست جمهوری، پلان‌هایی روی دست گرفته شده است که براساس آن طالبان از سمت شمال پاک‌سازی خواهند شد.

او گفت: «صد در صد پلان داریم که دشمنان مردم افغانستان را با هم‌آهنگی نیروهای امنیتی و بزرگان شمال و بسیج مردمی، از مزار نه، بلکه از شمال بیرون کنیم.»

فرمانده پولیس بلخ افزود که شب گذشته در نتیجه حملات نیروهای امنیتی و حملات هوایی، بیش از ۷۰ جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده‌اند.

قایم به مردم بلخ اطمینان داد که «دشمن» در دروازه‌های شهر نه، بلکه از شهر بسیار دور هستند و توانایی و جرأت داخل شدن به شهر مزارشریف را ندارد.

او از باشنده‌گان مزارشریف خواست که نترسند و مورال بلند داشته باشند. او گفت: «خوش‌بختانه ما هنوز ولسوالی‌های زیادی را در کنترل داریم و در حال بازپس‌گیری مناطق از دست رفته هستیم. نیروهای امنیتی قهرمانانه دفاع می‌کنند و اکمالات در راه است. کوشش می‌کنیم که انشاالله به مردم ولایت بلخ به‌زودی مژده پیروزی بدهیم.»

به باور فهیم قایم، فرمانده پولیس بلخ، هرچند مشکلات و کمبودی‌ها سر راه نظامیان قرار دارد، اما یک نظامی می‌تواند از کوچک‌ترین امکانات استفاده خوب کند تا دشمن زمین‌گیر شود.

دکمه بازگشت به بالا