فرمانده جدید پولیس بلخ معرفی شد

۸صبح، کابل: اجمل فایز به عنوان فرمانده جدید پولیس ولایت بلخ به جای عبدالرقیب مبارز معرفی شد. آقای فایز به تازه‌گی در این سمت گماشته شده است.

دفتر مطبوعاتی والی بلخ در خبرنامه‌ای گفته است که اجمل فایز روز شنبه، ۲۴ حمل، در مراسمی با اشتراک مقام‌های محلی این ولایت به سمت فرماندهی پولیس بلخ معرفی شده و رسماً به کارش آغاز کرده است.

از جانب دیگر در متن بیانیه‌ی آقای فایز که در مراسم معرفی‌اش به عنوان فرمانده پولیس بلخ آن را به خوانش گرفته شد، آمده است که او برای تأمین امنیت ولایت بلخ از هیچ نوع تلاش و کوشش دریغ نمی‌ورزد. او تأکید کرده است که با اخلال‌گران نظم با جدیت برخورد خواهد کرد و می‌افزاید: «به هر‌طبلی نخواهم رقصید.» متن بیانیه آقای فایز در صفحه رسمی فیس‌بوک پولیس بلخ به نشر رسیده است.

این تغییرات در سطح رهبری پولیس ولایت بلخ در حالی انجام می‌شود که حدود یک ماه پیش وزارت امور داخله عبدالرقیب مبارز را به عنوان فرمانده پولیس بلخ معرفی کرده بود. معرفی آقای مبارز در این سمت با مخالفت عطامحمد نور، والی پیشین بلخ، روبه‌رو شد و سبب شد که شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، برای یک روز شاهد درگیری نظامی باشد. آقای نور تصمیم‌گیری در مورد گزینش عبدالرقیب مبارز را یک‌طرفه و در مخالفت با توافق‌نامه میان خودش و ارگ ریاست جمهوی عنوان کرده بود.

پس از مخالفت‌ها و درگیری‌ها سرانجام آقای مبارز به این سمت معرفی شد و به دنبال آن سرپرستان وزارت‌های امور داخله و دفاع ملی کشور برای پایان دادن  این تنش‌ها به ولایت بلخ سفر کردند. اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله پس از دیدار با اسحاق رهگذر والی ولایت بلخ و عطامحمد والی پیشین بلخ در یک نشست خبری در شهر مزارشریف اعلام کردند که تنش‌ها بر سر تعیین آقای مبارز پایان یافته است.

عطامحمد نور، والی پیشین بلخ، نیز در آن زمان در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته بود که با هیأت حکومتی دیدار و گفت‌وگو کرده است. او گفته بود که با سرپرستان وزارت‌های داخله و دفاع ملی به «نتیجه خوب رسیده» و به زودی پس از بازگشت این هیأت به کابل همه‌گانی خواهد شد.

با این حال، عطامحمد نور از گزینش اجمل فایز به عنوان فرمانده جدید پولیس بلخ استقبال کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن