نتانیاهو: پاسخ حمله حزب‌الله را با ضربه‌ای ویرانگر می‌دهیم

نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که اگر حزب‌الله به خود جرئت حمله به اسرائیل را بدهد، پاسخ را با یک ضربه‌ نظامی «خردکننده» خواهد گرفت. نتانیاهو روز یک‌شنبه، ۱۴ جولای، در نشست کابینه اسرائیل عنوان کرد: «برخلاف رهبر تروریست‌ها، ما جزئیات برنامه‌های خود را آشکار نمی‌کنیم.»

به گزارش دویچه‌وله، سخنان نتانیاهو واکنشی است به مصاحبه‌ اخیر حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله با شبکه تلویزیونی المنار. نصرالله در این گفت‌وگو، توان رزمی شبه‌نظامیان حزب‌الله را به نسبت جنگ ۳۳ روزه در تابستان ۲۰۰۶، کیفی‌تر و «منحصر به فرد» خواند.

نصرالله گفت که قدرت موشکی نیروهای حزب‌الله به لحاظ کیفی و کمی توسعه زیادی پیدا کرده و موشک‌های نقطه‌زن دقیقی در اختیار شبه‌نظامیان هست که در جنگ ۳۳ روزه تعدادشان اندک بود.

رهبر حزب‌الله لبنان در این مصاحبه، چند بار تأکید کرد که شمال اسرائیل در تیررس آتش آن‌ها است: «هر جنگی با اسرائیل به مراتب از جنگ ۲۰۰۶ بزرگ‌تر خواهد بود و این کشور را در معرض خرابی گسترده‌ای قرار خواهد داد.»

نتانیاهو سخنان نصرالله را «مشعشانه» خوانده و گفته است: «اگر حزب‌الله جرئت چنین حماقتی را داشته باشد، ضربه‌ نظامی مهلکی به این گروه و لبنان وارد خواهیم کرد.»

او افزوده که برخلاف نصرالله، از «سلاح‌های تهاجمی» و کیفیت توان رزمی حرف نخواهد زد و درباره طرح‌های اسرائیل توضیح نخواهد داد. نصرالله گفته است: «حزب‌الله قادر است خرابی گسترده‌ای در اسرائیل ایجاد کند. من رازی را که اسرائیل نمی‌داند فاش نمی‌کنم، مگر به وقتش و این حرف را اسرائیلی‌ها خوب می‌دانند.»

روزنامه جروزالم پست به نقل از نتانیاهو نوشت: «نصرالله سال‌ها با ساخت تونل‌های تروریستی ما را فریب داده است. هر چند ما در عرض چند روز این تونل‌ها را منهدم کرده‌ایم.»

در ماه دسامبر، ارتش اسرائیل شبکه‌ای از تونل‌ها را کشف و تخریب کرد که قرار بود برای نفوذ و حمله به خاک اسرائیل به کار گرفته شود.

نتانیاهو پیش‌تر نیز به تهدید ایران مبنی بر نابودی نیم‌ساعته اسرائیل در صورت حمله امریکا به ایران پاسخ داده است. او در یک کلیپ ویدیویی و در کنار یک جنگنده اف ۳۵، تأکید کرد که نیروی هوایی اسرائیل قادر است به هر موضعی در خاورمیانه حمله کند و ایران و سوریه از جمله کشورهایی هستند که در تیررس این جنگنده‌ها قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن