«تشهیر منفی مجرمان»؛ یک افسر نیروهای ویژه پولیس «دزد موتر» معرفی شده است

۸صبح، کابل: مصطفا ایشانی (سادات) افسر نیروهای ویژه پولیس که در هرات وظیفه اجرا می‌کند، در کابل پوسترهای حاوی عکس‌های او در سطح شهر تکثیر و «دزد موتر» معرفی شده است.

ایشانی ساتمن قطعه خاص «۸۸۸» عملیاتی پولیس در هرات است. مصطفا پیش از این در بلخ کار می‌کرد و از دو ماه به این سو به هرات تبدیل شده است.

او که برای گذراندن رخصتی از هرات به کابل برگشته است، با انبوهی از تصاویرش در سطح شهر کابل برخورده است.

در تصاویری که نشر شده است، از این افسر پولیس به نام «سلطان فرزند احمد مشهور به غریب بچه» یاد شده و جرم منسوبه او نیز «سرقت وسایط نقیله» توصیف شده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت، هر فردی که تصاویرش نشرشده و فکر می‌کند بی‌گناه است، به حوزه مربوط مراجعه کند تا این اشتباه فنی اصلاح شود.

پس از آن‌که امرالله صالح حدود یک ماه پیش مسوولیت تأمین امنیت شهر کابل را بر عهده گرفت، اعلام کرد که تصاویر و مشخصات «مجرمان» و «عاملان حملات تروریستی» نشر می‌شود تا «تشهیر منفی» شوند.

شمار زیادی از عکس‌ها در سطح شهر کابل با مشخصات و موارد اتهامی صاحبان آن، نشر شده است.

پیش از این نیز یک کارگر ساده بازار و یک وکیل مدافع اعتراض کرده بودند که تصاویرشان در میان «مجرمان تشهیر» شده بدون داشتن سابقه سوء دیده شده است.

برنامه «تشهیر منفی» متهمان که از سوی محاکمه جرم آن‌ها اثبات نشده است، انتقادهای حقوقی را برانگیخته است. امرالله صالح اما این برنامه را برای کاهش جرایم و حملات تروریستی موثر می‌داند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن