نزدیک به ۳۰۰ هزار  کودک زیر سن پنج سال در ولایت‌های شمال کابل واکسین پولیو دریافت کردند

۸صبح، پروان: مسوولان محلی طالبان برای ولایت‌های پروان، کاپیسا و پنجشیر می‌گویند که ۲۹۲ هزار و ۱۰۲ کودک زیر پنج سال در این ولایات واکسین پولیو دریافت کرده‌اند.

اسدالله نجات، رییس صحت‌ عامه طالبان برای ولایت پنجشیر، امروز چهارشنبه، ۶ دلو، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که بیش از ۱۹ هزار و ۱۵۰ کودک در هفت ولسوالی و مرکز این ولایت واکسین پولیو دریافت کرده‌اند. به گفته او، این کارزار در چهار روز و با روش خانه‌به‌خانه تطبیق شده است.

شمس‌الرحمن مبشر، سخنگوی والی پروان، نیز گفت که ۱۵۳ هزار و ۵۹ کودک زیر پنج‌ سال در هشت ولسوالی این ولایت واکسین پولیو دریافت کرده‌اند.

 مبشر افزود که به دلیل سردی هوا و بارش برف در ولسوالی سالنگ این ولایت، واکسین پولیو اجرا نشده؛ اما به‌زودی این روند در آن ولسوالی نیز تطبیق خواهد شد.

در همین حال، مسوولان در ریاست صحت‌ عامه ولایت کاپیسا می‌گویند که در حدود ۱۱۹ هزار و ۸۹۳ طفل زیر پنج سال در شش ولسوالی مشمول مرکز این ولایت واکسین پولیو دریافت کرده‌اند.

موسی‌جان طاها، رییس صحت‌ عامه طالبان برای ولایت کاپیسا، گفته است که از این میان در ولسوالی اله‌سای به دلیل سردی هوا و بارش برف، پروسه تطبیق واکسین پولیو اجرا نشده‌ است.

مسوولان محلی طالبان برای ولایت‌های پروان، کاپیسا و پنجشیر در حالی از تطبیق واکسین کرونا در این ولایات خبر می‌دهند که تا پیش از سقوط حکومت پیشین، در برخی نقاط کشور به دلیل جنگ و ناامنی این واکسین تطبیق نمی‌شد.

دکمه بازگشت به بالا