نیروهای امنیت ملی از حمله داعش بر یک «رسانه و شفاخانه» در شهر کابل جلوگیری کردند

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد که دو نفر از اعضای شاخه‌ی خراسان گروه داعش را بازداشت کرده‌ است. طبق اعلام این ریاست، بازداشت‌شده‌گان برنامه‌ی اجرای حمله انتحاری بر یک «شفاخانه و رسانه» در شهر کابل را داشتند، اما پیش از رسیدن به هدف بازداشت شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی روز سه‌شنبه، هفدهم سرطان، با نشر خبرنامه‌ای از این دو نفر به نام‌های «لطف‌الله» و «احمدالله» یاد کرده است که از باشنده‌گان ولسوالی شکردره ولایت کابل هستند.

این ریاست گفته است که نیروهای امنیت ملی با اجرای عملیات «پچیده و هدفمند» این دو انتحارکننده عضو گروه داعش را بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی یکی از اهداف حمله این دو عضو گروه داعش را شفاخانه‌ی مولا علی در گولایی دواخانه شهر کابل از مربوطات ناحیه سوم شهرداری عنوان کرده است.

هدف دومی یکی از رسانه‌ها در شهر کابل بوده است که ریاست عمومی امنیت ملی از آن نام نبرده است.

لطف‌الله و احمدالله در پی دعوت سه عضو گروه داعش به نام‌های «احمد»، «ابوعمر» و «خبیر» جذب این گروه شده‌اند.

طراح حمله بر یک شفاخانه و رسانه در شهر کابل نیز این سه تن بوده‌اند.

این سه عضو گروه داعش پس از طرح این برنامه‌، از لطف‌الله و احمدالله خواسته بودند که بر این اهداف تعیین‌شده حمله انتحاری را اجرا کنند.

در جریان سال جاری دست‌کم دو مورد حمله بر شفاخانه و کارمند رسانه‌ها در کابل صورت گرفته است.

در بیست‌وسوم ماه ثور شفاخانه صدبستر دشت برچی کابل هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که در آن دست‌کم ۲۴ نفر از جمله نوزادان و مادران کشته شدند. مسوولیت این حمله را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

هم‌چنان گروه داعش یک حمله علیه کارمندان تلویزیون خورشید در کابل اجرا کرد که در آن دو کارمند این رسانه کشته شدند.

دکمه بازگشت به بالا