نیروهای امنیت ملی از یک حمله انتحاری در مزارشریف جلوگیری کردند

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی با اجرای یک عملیات هدف‌مند، یک شبکه چهار نفری از سازمان‌دهنده‌گان و اجراکننده‌گان حمله‌های «انتحاری و انفجاری» را از چهارراهی فردوسی شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ بازداشت کرده‌اند. ریاست عمومی امنیت ملی با اعلام این خبر گفته است که با بازداشت این چهار مهاجم از وقوع یک حمله انتحاری در شهر مزارشریف جلوگیری شده است.

در خبرنامه‌ای که روز سه‌شنبه، سی‌ام میزان از سوی ریاست عمومی امنیت ملی به نشر رسید، گفته شده است که این شبکه چهار نفری با استفاده از یک فرد انتحاری قصد اجرای حمله انفجاری بر جنرال ملک، رییس دانشگاه خصوصی تاج را در شهر مزارشریف داشت که پیش از رسیدن به هدف شناسایی و بازداشت شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی از افراد بازداشت شده به نام‌های حبیب‌الرحمان به نام مستعار «حنظله» (انتحارکننده)، سید میا (رهنما و انتقال‌دهنده انتحاری به دانشگاه خصوصی تاج)، سید نصیر (نگهدارنده انتحاری)، عبدالمنیر (تسهیل‌کننده وسایل و وسایط برای شبکه) یاد کرده است.

 طبق اعلام ریاست عمومی امنیت ملی، فرد انتحارکننده با نام مستعار حنظله در ولایت بغلان جذب گروه طالبان شده و به ولایت کندز نزد قاری اسحاق مسوول افراد انتحاری این گروه فرستاده شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که حبیب‌الرحمان پس از یک ماه از کندز به شهر مزارشریف نزد سیدنصیر اعزام شده است تا حمله انتحاری را در این شهر سازمان‌دهی و اجرا کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن