شورای امنیت ملی: دیوارهای سمنتی از پیاده‌ روها و جاده‌ها برداشته شوند

۸صبح، کابل: شورای امنیت ملی اعلام کرد که «رهبری سکتورهای امنیتی» در نشستی به نهادهای مربوط دستور داده است تا تمام دیوارهای سمنتی که برای اهداف امنیتی در بیرون ساختمان‌ها جابه‌جا شده‌اند، به داخل محوطه‌ها منتقل شوند.

رهبری نهادهای امنیتی این دستور را روز یک‌شنبه، بیست‌وششم عقرب در نشستی به ریاست حمدالله‌ محب، مشاور امنیت ملی، صادر کرده است.

در سال‌های اخیر برخی از ادارات دولتی و نهادهای غیردولتی برای تأمین امنیت‌شان از دیوار محافظتی سمنتی استفاده کرده‌اند. در مواردی این دیوارها در پیاده‌روها و نیز جاده‌های عمومی جابه‌جا شده‌اند. این امر انتقاد شهروندان را در پی داشته است.

با این حال، دفتر شورای امنیت ملی، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که در نشست رهبری نهادهای امنیتی از والی کابل و مسوولان امنیتی این ولایت خواسته شده است تا برای برداشتن دیوارهای سمنتی و جابه‌جایی آن‌ها در درون محوطه‌ها، برنامه‌ی‌شان را آماده و هرچه زودتر عملی کنند.

 

شورای امنیت ملی: دیوارهای سمنتی از پیاده‌ روها و جاده‌ها برداشته شوند

طبق اعلام دفتر شورای امنیت ملی، در نشست رهبری نهادهای امنیتی روی ازدحام ترافیکی در شهر کابل و مشکلات ایستگاه‌ها نیز بحث و گفت‌وگو شده است.

در این مورد نیز از شهرداری کابل خواسته شده است که طرحش را هرچه زودتر ترتیب و عملی کند.

براساس خبرنامه شورای امنیت ملی، حمدالله محب تأکید کرده است که در کنار تامین امنیت باید به نمای ظاهری شهر نیز توجه شود و در کنار این، برای رفت‌و‌آمد زمینی شهروندان نیز برنامه عملی روی دست گرفته شود.

استفاده از دیوارهای سمنتی و محافظتی در سال‌های اخیر در کابل پایتخت افزایش یافته است. گفته می‌شود که نرخ این دیوار‌ها در حال حاضر بیش‌ از ۳۰۰ دالر است. هرچند در گذشته، قیمت این موانع بیش از یک‌هزار دالر بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن