امنیت ملی از بازداشت اعضای یک هسته مشترک شبکه حقانی و داعش در کابل خبر داد

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت اعضای یک هسته مشترک شبکه حقانی و گروه داعش خبر می‌دهد.

طبق اعلام ریاست عمومی امنیت ملی، این هسته وظیفه راکت‌باران مراسم یادبود از عبدالعلی مزاری، میدان هوایی بگرام و میدان‌ هوایی کابل را داشته است.

ریاست عمومی امنیت ملی روز یک‌شنبه، سوم حوت، با نشر خبرنامه‌ای از بازداشت‌شده‌گان به نام‌های جاوید، احمد مرید، روح‌الله، عبدالحفیظ و عبدالجبار نام برده است.

این افراد از ناحیه هفدهم شهر کابل طی یک عملیات ویژه نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی بازداشت شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که بازداشت‌شده‌گان وظیفه نگهداری، انتقال، فعال‌سازی و راکت‌باران بر نواحی مختلف شهر کابل را داشتند.

این ریاست از مراسم یادبود عبدالعلی مزاری، میدان‌ هوایی بگرام و میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به عنوان اهداف مورد حمله این هسته مشترک شبکه حقانی و داعش یاد کرده است.

مراسم یادبود از عبدالعلی مزاری که همه ساله در دشت برچی از مربوطات ناحیه سیزدهم شهر کابل در دهه سوم ماه حوت برگزار می‌شود از چند سال به این سو هدف راکت‌باران و حمله مسلحانه قرار گرفته است. سال گذشته در حمله مسلحانه به این مراسم ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی در پایان به شهروندان کشور اطمینان داده است که هسته‌های شهری گروه‌های تروریستی را شناسایی کرده و به زودترین فرصت‌ها آن‌ها را بازداشت و یا هدف قرار خواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن