جبهه مقاومت ملی: طالبان در کندز صحنه‌سازی کرده‌اند

۸صبح، کابل: جبهه مقاومت ملی می‌گوید گروه طالبان افرادی را که در ولایت کندز بازداشت کرده‌اند، نیروهای خارجی مربوط به خود این گروه بوده و آن‌ها را بنا بر اختلاف‌های داخلی‌شان از بین برده‌ است.

صبغت‌الله، احمدی سخنگوی جبهه مقاومت ملی، روز یک‌شنبه، ۲۶ سرطان، در رشته توییتی می‌گوید که طالبان «صحنه‌سازی» کرده‌اند و افرادی که در کندز توسط آن‌ها کشته شده‌اند، داعشی نه، بلکه مربوط به خود این گروه بوده‌اند.

او گفته است که «چند نفر از افراد خارجی مربوط به خودشان (طالبان) که با مسوولین گروه طالبان در کندز روی چگونه‌گی سهم بردن از عواید قاچاق مواد مخدر و شیرخان بندر اختلاف داشتند را از میان بردند و بر آن‌ها برچسب داعش زدند.»

این در حالی است که به‌تازه‌گی طالبان از کشته شدن و بازداشت «عاملان» حملات راکتی اخیر به اوزبیکستان و تاجیکستان خبر داده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، گفته که شنبه‌شب نیروهای ویژه این گروه در منطقه قنجغه ولسوالی امام‌صاحب کندز یک مرکز داعش را از بین برده که در آن سه داعشی کشته و پنج تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

طالبان ویدیویی را نیز از دو بازداشتی با دستان و چشمان بسته نشر کرده که «اعتراف» می‌کنند آنان به سوی تاجیکستان و اوزبیکستان راکت پرتاب کرده‌اند.

یکی از آن‌ها مدعی می‌شود که در پرتاب این راکت‌ها «بین داعش و جبهه مقاومت ملی هماهنگی شده بود.»

سخنگوی جبهه مقاومت می‌گوید طالبان با چنین «صحنه‌سازی»  می‌خواهند مردم افغانستان و کشورهای منطقه را فریب دهند.

به گفته او، اما «همه می‌دانند که طالبان میزبان بزرگ‌ترین گروه‌های تروریستی و خطری برای جهان است.»

دکمه بازگشت به بالا