دوستم: با «هر گزینه ممکن» در برابر جنایات طالبان ایستاده‌گی می‌کنیم

۸صبح، کابل: حزب جنبش ملی به رهبری مارشال عبدالرشید دوستم می‌گوید که استفاده از «شمشیر حکومت» در جهت «تبارگرایی قومی و استبداد فرهنگی» آن‌ها را ناگزیر کرده است که «دست به اقدامات جدی» بزنند.

این حزب با صدور اعلامیه‌ای تاکید کرده که مارشال عبدالرشید دوستم تعهد می‌سپارد تا «با تمام توان و با هر گزینه ممکن»، در برابر «دهشت‌افگنی، تمامیت‌خواهی و استبداد طالبان» قاطعانه مبارزه و ایستاده‌گی کند.

در اعلامیه تصریح شده که طالبان در روزهای اخیر، در نقاط مختلف ولایت‌های سمنگان و پنجشیر، ولسوالی‌های اندراب ولایت بغلان و ولسوالی ورسج ولایت تخار، مرتکب جنایات جنگی و ضد بشری شده‌اند.

در اعلامیه گفته شده که طالبان با ارتکاب جنایات اخیر که منجر به کشته شدن، بازداشت‌های خودسر و شکنجه افراد بی‌گناه شده، بار دیگر ثابت کرده‌اند که هیچ تفاوتی با «نسخه اولی» خود ندارند.

همچنان اعلامیه افزوده که تداوم برخوردهای مسلحانه و اذیت کردن مردم، سبب ایجاد تنش‌های قومی و منطقه‌‌ای می‌شود و آینده‌ کشور را با «جنگ داخلی» روبه‌رو خواهد کرد.

حزب جنبش ملی در حالی از اقدامات جدی علیه طالبان هشدار می‌دهد که برخی از احزاب دیگر از جمله حزب جمعیت اسلامی نیز بر ضرورت ایستاده‌گی در برابر طالبان سخن گفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا