مراد: اعتماد مردم را به گارنیزیون شهر کابل برمی‌گردانم

۸صبح، کابل: جنرال مرادعلی مراد در یک مراسم رسمی با حضور شماری از مقام‌های حکومتی به حیث معاون وزارت دفاع در امور امنیتی شهر کابل و فرمانده گارنیزیون این شهر تعیین شد.

آقای مراد روز شنبه (۲ سرطان) به کارش آغاز کرد.

مرادعلی مراد پیش از این به عنوان معاون لوی‌درستیز ارتش کشور و معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله کار کرده است.

او در مراسم معرفی‌اش به عنوان فرمانده گارنیزیون کابل وعده سپرد که اعتماد مردم را به این نهاد امنیتی بیشتر سازد. مراد گفت که پیش از این میان مردم و گارنیزیون کابل فاصله وجود داشت. مراد گفت: « متأسفانه مردم از گارنیزیون کابل یک تصویر خوب نداشتند، اما ما می‌خواهیم این تصویر غلط را از ذهن مردم کابل پاک کنیم.»

در سال‌های اخیر فعالیت گارنیزیون کابل با انتقاد باشنده‌گان این شهر روبه‌رو بوده است. حدود یک سال پیش، معترضان جنبش «رستاخیز تغییر» مدعی شدند که به دستور گل‌نبی احمدزی، فرمانده پیشین این نهاد بر معترضان تیراندازی شد. در نتیجه‌ی این تیراندازی‌ها ۶ تن از معترضان جان دادند. هرچند این ادعا از سوی آقای احمدزی رد شد.

در چند مورد دیگر نیز، مسئولان گارنیزیون کابل از تأمین امنیت برخی از همایش‌ها و اعتراضات خودداری کردند. این موضوع انتقاد شدید شهروندان کابل را در پی داشت.

با این حال مرادعلی مراد، فرمانده جدید گارنیزیون کابل، می‌گوید در ساختار تشکیلاتی این نهاد تغییرات کمی و کیفی می‌آورد و با این تغییرات، نقاط ضعف و مشکلات گارنیزیون کابل شناسایی و در مورد حل آن اقدام خواهد شد.

گارنیزیون کابل سه سال پیش به منظور تأمین امنیت شهر کابل در چوکات وزارت دفاع کشور ایجاد شد. گارنیزیون کابل یک قطعه‌ی مستقل نظامی است. این قطعه، صلاحیت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی امنیتی برای بهبود امنیت شهر کابل را به عهده دارد.

دیدگاه are closed.