ملا امام یک مسجد در غزنی که مسوول مطبوعات  طالبان نیز بود، بازداشت شد

۸صبح، کابل: قاری عبدالجلال، مسوول مطبوعاتی گروه طالبان برای ولایت غزنی در نتیجه اجرای یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی بازداشت شده است. مسوولان محلی می‌گویند که این مسوول مطبوعاتی گروه طالبان برای غزنی هم‌زمان ملا امام یک مسجد در مربوطات مرکز شهر غزنی نیز بوده است.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی هم‌چنان گفت که عملیات برای بازداشت مسوول مطبوعاتی طالبان برای غزنی دوشنبه‌شب گذشته اجرا شده است. به گفته نوری، ملا عبدالجلال از روستای «اسفنده» از مربوطات مرکز شهر غزنی بازداشت گردیده است.

سخنگوی والی غزنی هم‌چنان گفت که ملا عبدالجلال ملا امام مسجد ابوبکر صدیق در روستای اسفنده بود.

او گفت که فرد بازداشت شده در تحقیقات ابتدایی اعتراف کرده است که از یک سال به این‌سو در بخش رسانه‌ای گروه طالبان فعالیت می‌کرده است.

از نزد ملا جلاالدین کمپیوتر، مخابره و مقداری مهمات و تجهیزات نظامی نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، گروه طالبان در این اواخر فعالیت رسانه‌ای و تبلیغاتی خود را چند برابر افزایش داده است. چندی پیش خوشال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله نیز به این موضوع اشاره کرد و گفت که گروه طالبان با ایجاد صدها حساب جعلی فیس‌بوکی و توییتری در صدد تقویت روحیه جنگ‌جویان خود است اما این شیوه کارساز نیست.

غزنی در جنوب از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. در این ولایت گروه طالبان حضور گسترده دارد. دفتر مطبوعاتی والی غزنی به طور اوسط هر روز از کشته و زخمی شدن افراد گروه طالبان گزارش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن