گشت‌وگذار با موترسایکل در ناحیه پنجم شهر کابل ممنوع شد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله برای جلوگیری از وقوع «رویدادهای تروریستی، جرایم جنایی و ترورهای هدف‌مند» در ناحیه پنجم شهر کابل، بر گشت‌وگذار با موترسایکل در این ناحیه محدودیت وضع کرد.

این وزارت در اعلامیه‌ای از باشنده‌گان ناحیه پنجم شهر کابل خواسته است تا از گشت‌وگذار با موترسایکل تا اطلاع بعدی خودداری کنند.

در اعلامیه وزارت امور داخله که روز جمعه، بیست‌ودوم حمل نشر شد، گفته شده است که بررسی‌های این وزارت نشان می‌دهد که بیش‌ترین «رویدادهای تروریستی، ترور هدف‌مند و جرایم جنایی» در ناحیه پنجم شهر کابل با استفاده از موترسایکل صورت می‌گیرد.

این وزارت از باشنده‌گان این منطقه خواسته است که تا اطلاع بعدی وزارت امور داخله از گشت‌وگذار با موترسایکل در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل خودداری کنند.

وزارت امور داخله هشدار داده است که پولیس و نیروهای امن و نظم عامه هر کسی را که از ابلاغیه این وزارت سرپیچی کنند، موترسایکلش را ضبط می‌کنند.

این وزارت گفته است با کسانی که در ناحیه پنجم شهر کابل با موترسایکل گشت‌وگذار کنند، برخورد قانونی خواهد کرد.

ناحیه پنجم در غرب شهر کابل که در مسیر شاهراه کابل – میدان‌وردک واقع است و از ساحات ناامن این شهر به شمار می‌رود. در این ناحیه رویدادی جنایی و ترورهای هدفمند به کثرت به وقوع می‌پیوندد.

نعمت‌الله هوتک، مشاور عبدالله عبدالله نیز شام روز پنج‌شنبه در مربوطات همین ناحیه از سوی افراد ناشناس زخمی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن