کوتاه‌قامتان بلندهمت

نیک‌خواه

«کوتوله، چلچله، قدپخش، خورتکک» و… نام‌هایی است که با گویش هراتی، آن‌ها ‌را صدا می‌زنند. در جامعه کم‌تر به چشم‌ می‌خورند، از همین رو حضورشان برای مردم جالب است. بعضی‌‌های‌شان به دلیل برخورد نادرست مردم، گوشه‌گیر می‌شوند و ترجیح می‌دهند کم‌تر در مکان‌های پر رفت‌وآمد دیده شوند.

قد، دست‌ها و پاهای‌شان در مقایسه با آدم‌های عادی کوتاه‌تر است، ولی مانند افراد عادی، کار، فکر و حتا ازدواج می‌کنند. علم ژنتیک نشان می‌دهد که اختلال ژنتیکی یا کم‌بود «هورمون» رشد در مغز در دوران کودکی، قدشان کوتاه می‌ماند.

شاید کوتاه بودن قد یک چالش شمرده شود، اما این قضیه برای دو مرد در هرات برعکس است.

این دو جوان در رستورانتی استخدام شده‌اند و حالا کار به جایی رسیده که حضورشان در کنار سایر گارسون‌ها سبب جذب مشتری بیش‌تر شده است.

کار در رستوران

به رستورانتی که داخل شدم، با چهره‌ای خندان و پیشانی باز به استقبالم آمد. در خانواده‌ی نُه نفره‌ی‌شان تنها او کوتاه‌قامت است و می‌گوید بین اقوامش هم کسی را سراغ ندارد که مثل او باشد.

جبار ‌محمدی،‌ شش روز هفته را از بام تا شام در رستورانتی مشغول کار است و برای وقت گذراندن با خانواده فقط یک روز فرصت دارد.

خیلی زود صمیمی شد و سرگذشت زنده‌گی‌اش را روایت کرد. آرزو داشت درسش را تمام کرده و پزشک شود. کودکی بیش نبود که مرگ پدر مجبور‌ش کرد، مکتب را ترک و دنبال کسب لقمه‌ای نان برود.

آقای ‌محمدی ازدواج کرده است، عایشه‌ی هفت ساله و شکران یک ساله ثمره‌های ازدواج‌شان هستند. پزشکان به وی گفته‌اند پسرانش کاملاً سرحال و سالم ‌اند، بر عکس وضعیت ظاهری پدرشان.

برهان هم در کنار جبار در همین رستوران با دست‌های کوچک و قدی که به اندازه‌ی کودکان شش تا هشت سال است، سفارش مشتری‌ها را می‌برَد. او چهار بار ازدواج کرده و حاصل این ازدواج‌ها، مدینه و منصور پسر و دختر او هستند.

برهان شوخ‌طبع است. گاهی مشتری‌ها سر به سرش می‌گذراند و گاهی که کاسه‌ی صبرش لبریز می‌شود، به دفاع از خود بر می‌خیزد و عمداً غذای مشتریانی که سربه‌سرش گذاشته‌اند را اشتباهی می‌برَد.

حاضر جواب است و پاسخ کنایه‌ها و شوخی‌های لفظی مشتری‌ها را با زبان تیزش می‌دهد. این ویژه‌گی‌ها در کنار هم باعث شده که برهان به یک گارسون دوست‌داشتنی برای مشتری‌ها بدل شود.

استقبالِ گرم مشتریان

نوآوری و ایده‌های خلاقانه برای جذب مشتری بیش‌تر در رستورانت‌ها روشی است که بسیاری از مدیران و سرمایه‌گذاران از آن بهره می‌برند.

محمدآصف، مالک رستوران آرمان که جبار و برهان در آن کار می‌کنند، حضور این دو نفررا راه رونق کسب و کارش می‌داند. هرچند می‌گوید که ۱۳ سال قبل به‌صورت اتفاقی یک مرد کوتاه‌قد را با ظاهری ژولیده در شهر دید و از وی خواست به عنوان «گارسون» در رستوران کار کند. مدتی بعد گارسون‌های قد کوتاه رستورانتش به رقم پنج نفر رسید؛ اما حالا دو نفرشان در رستوران باقی مانده و سفارش‌های مشتریان را به میزها انتقال می‌دهند.

حضور گارسون‌های کوتاه‌قد در این رستوران با استقبال مشتریان همراه شده، آن‌ها با مشتری‌ها شوخی می‌کنند و لحظاتی شاد را برای‌شان رقم می‌زنند.

بسم‌الله حیدری، مسوول گارسون‌های رستورانت باور‌ دارد بیش‌تر ‌مشتری‌ها فقط برای دیدن گارسون‌های کوتاه‌قد به این‌جا می‌آیند و با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند. از دید آقای حیدری حضور آن‌ها باعث جذب مشتریان بیش‌تر شده است.

چرا قد، کوتاه می‌ماند؟

از دید پزشکان کوتاه ماندن قد دلایل گوناگون دارد که مهم‌ترین آن عوامل «ژنتیکی» است. در کنار آن کم‌بود «هورمون» رشد در مغز در دوران کودکی هم می‌تواند باعث کوتاه ماندن قد شود.

داکتر ‌عزیزالرحمان جامی، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی ۸صبح می‌گوید در هنگام تولد نوزاد تشخیص کوتاه بودن قد دشوار است، اما با گذشت زمان و کاهش رشد بدن مشخص می‌شود که فرد کوتاه‌قد است. آقای جامی اضافه می‌کند بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته از میان ۱۵ تا ۴۰ هزار نوزاد یکی از آن‌ها مشکل کوتاهی قد دارد که این عارضه قابل درمان نیست.

با تمام این‌ها جبار و برهان ۱۳ سال است که با هم در رستورانت کار می‎کنند. مشتریان رستورانت رفته‌رفته به حضورشان در آنجا انس گرفته‌اند. هر زمان به رستوران می‌آیند پیش از سفارش غذا سراغ مردان کوتاه‌قدِ ‌بلند همت را می‌گیرند. این دو مرد زنده‌گی شادی دارند و سختی‌های روزگار نتوانسته طعم شیرین زنده‌گی‌شان را تلخ کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن