مسکو: قاچاق‌بر اسلحه روسی با ورزش‌کار مشهور امریکایی تبادله خواهد شد

به نقل از رسانه‌های روسی، این کشور در مورد تبادله یک قاچاق‌بر مشهور اسحله روسی با ستاره مشهور بسکتبال امریکایی با مقام‌های امریکایی گفت‌وگو می‌کند.

خبرگزاری تاس روز شنبه، ۱۳ آگست، به نقل از الکساندر داچیف، رییس بخش امریکای شمالی در وزارت امور خارجه روسیه، گزارش داده که موضوع حساس تبادله‌ این دو زندانی از طریق بخش‌های مختلف دنبال شده است.

او افزوده است که این موضوع را رییس‌جمهوران هر دو کشور نیز تایید کرده‌اند.

همزمان با این، مقام‌های روسی گفته‌اند که این اولین‌ بار است که روی تبادله برتنی گیرنر، بسکت‌بالر مشهور امریکایی، و ویکتور بود، قاچاق‌بر اسلحه‌ روسی که به تاجر مرگ نیز مشهور است، گفت‌‌وگو صورت می‌گیرد.

به گفته این مقام روسی، دیپلوماسی خاموشانه جریان دارد و در صورتی که واشنگتن در این مورد توجه کند و تبلیغات راه‌اندازی نکند، به نتیجه نیز خواهد رسید.

بل ریچاردسن، سفیر پیشین امریکا در سازمان ملل متحد نیز گفته است که تبادله زندانیان صورت خواهد گرفت و هر دو طرف آزاد خواهند شد.

گفتنی است که گیرنر، ورزش‌کار ۳۱ امریکایی، در ماه فبروری سال روان میلادی، برای اشتراک در یک تیم بسکتبال به روسیه سفر کرده بود.

او با خود یک سگرت الکترونیکی و مقداری از چرس را انتقال داده بود و به جرم قاچاق مواد مخدر از سوی نیروهای امنیتی روسیه بازداشت شد.

ویکتور بود، قاچاق‌بر مشهور روسی، در سال ۲۰۱۲ در پیوند به دست داشتن و فراهم کردن اسلحه به شبه‌نظامیان، در برخی از خونین‌ترین درگیری‌های جهان به ۲۵ سال زندان در امریکا محکوم شده است.

دکمه بازگشت به بالا