بیش از هشت هزار خانواده بی‌جاشده داخلی در جوزجان به کمک فوری نیاز دارند

۸صبح، کابل: مقامات حکومتی در جوزجان می‌گویند که بیش از هشت هزار خانواده بی‌جاشده داخلی در این ولایت، به کمک‌های فوری نیاز دارد.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان، روز سه‌شنبه، پنجم قوس، به روزنامه ۸صبح گفت که در حال حاضر هشت هزار و ۱۳۵ خانواده بی‌جاشده داخلی در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان نیازمند کمک‌های فوری‌اند.

به گفته او، حدود شش‌هزار و ۳۸۷ عریضه نیز برای دریافت کمک از سوی بی‌جاشده‌گان داخلی در شهر شبرغان به نهادهای مسوول رسیده است.

این در حالی است که آمارهای سیستم مدیریت حوادث وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در جریان سال جاری ۳۰ هزار خانواده در ولایت جوزجان از محل زنده‌گی‌شان بی‌جا شده‌اند.

عبدالمعروف آذر می‌گوید که برای حدود پنج هزار و ۴۶۰ خانواده بی‌جاشده داخلی کمک‌های غذایی و غیر غذایی و پول نقد، توزیع شده است.

به همین ترتیب روز سه‌شنبه، چهارم قوس، بسته کمکی وزارت زراعت، مالداری و آبیاری به ۵۰۰ خانواده از مجموع دو هزار خانواده بی‌جا شده ولسوالی درزاب ولایت جوزجان توزیع شده است. 

سخنگوی والی جوزجان می‌گوید که با توجه به سردی هوا و فرارسیدن زمستان، بی‌جاشده‌گان داخلی در جوزجان با دشواری‌های جدی روبه‌رو می‌باشند و نیازمند کمک‌های فوری هستند.

او تصریح کرد که کمک‌‌های مورد نیاز با توجه به امکانات حکومت محلی به بی‌جاشده‌گان صورت گرفته است.

بی‌جاشده‌گان داخلی در جوزجان عمدتاً از جنگ و ناامنی و حوادث طبیعی آسیب دیده‌اند.

طبق معلومات اداره محلی، بی‌جاشده‌گان از ولسوالی‌های جوزجان و ولایت هم‌جوار هستند که به دلایل مختلف از جمله جنگ و ناامنی و حوادث طبیعی به شهر شبرغان آمده‌اند.

در حال حاضر درگیری میان نیروهای دولتی و گروه طالبان در ولسوالی درزاب جوزجان جریان دارد.

عبدالمعروف آذر می‌گوید که از مجموع ۱۰ ولسوالی جوزجان، باشنده‌گان پنج ولسوالی آن در تهدید بلند امنیتی به سر می‌برند. هم‌چنان راه‌های مواصلاتی حدود چهار ولسوالی این ولایت با مرکز بسته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن