بیش از ۱۰۰ خانه در بدخشان در نتیجه جاری شدن سیل ویران شده است

۸صبح، کابل: وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گوید که در پی جاری شدن سیل در شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان بیش از ۱۰۰ خانه مسکونی تخریب شده است.

سیل در شهر فیض‌آباد ساعت هشت پنج‌شنبه‌شب گذشته در پی بارنده‌گی‌های شدید جاری شده است.

احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث روز جمعه، نهم جوزا، در صحبت با روزنامه ۸صبح، سیلاب شب گذشته در شهر فیض‌آباد را «ویران‌گر» توصیف کرد و گفت که در این سیلاب‌ها پنج نفر به صورت سطحی زخمی شده‌اند.

طبق معلومات عظیمی، گزارش‌های ابتدایی می‌رساند که ۱۰۰ خانه مسکونی در پی جاری شدن سیل در ساحات «هیتاچی، حلقه‌جر و سمتی» شهر فیض‌آباد به صورت «قسمی و کلی» تخریب شده است.

او گفت که این سیل تخریب زمین‌های زراعتی، باغ‌ها، کانال‌های آبیاری، پل و راه‌های مواصلاتی را نیز در پی داشته است.

به گفته عظیمی، ریاست مبارزه با حوادث ولایت بدخشان هم‌زمان با جاری شدن سیل در هم‌آهنگی با مقامات محلی بدخشان روند رسیده‌گی به آسیب‌دیده‌گان را آغاز کرده است.

احمدتمیم عظیمی تصریح کرد که بر اساس دستور غلام‌بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، در کنار سروی آسیب‌دیده‌گان، تحکیم کاری محلات زیر تهدید بلند سیل و توزیع کمک‌های غذایی و غیرغذایی به آسیب‌دیده‌گان نیز آغاز خواهد شد.

این در حالی است که بارنده‌گی‌ها و جاری شدن سیلاب ناشی از آن در جریان سال جاری در کشور پرتلفات بوده است. وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث شمار قربانیان حوادث طبیعی در کشور را تا بیستم ماه ثور ۷۰ کشته اعلام کرده است.

 

دکمه بازگشت به بالا