وزارت امور داخله از آماده‌گی‌ها به خاطر تامین امنیت روزهای عید خبر داد

۸صبح، کابل: مقام‌های وزارت امور داخله می‌گویند، نیروهای پولیس ملی برای تامین امنیت روزهای عید، آمادگی‌های لازم را روی دست گرفته‌اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله، به روز چهارشنبه، ۲۳ جوزا،  در نشست خبری در کابل گفت که این وزارت از تمامی امکانات خود برای تامین امنیت روزهای عید در سراسر کشور استفاده خواهد کرد.  به گفته دانش، نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند؛ تا مردم روزهای عید را در یک فضای کاملاً امن سپری کنند.

از سویی هم دولت و گروه طالبان نیز در روزهای عید فطر پیشرو، آتش بس اعلام کرده‌اند. انتظار برده می‌شود که از میزان خشونت‌ها در سراسر کشور اندکی کاسته شود.

در کنار این، مسئولان وزارت امور داخله می‌گویند که به منظور جلوگیری استفاده از پتاقی و وسایل آتش‌زا در روزهای عید، خرید و فروش آن غیرقانونی اعلام شده و روند جمع‌آوری این وسایل از روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۲ جوزا) آغاز شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله گفت، هرکسی که دست به خرید و فروش پتاقی و وسایل آتش‌زا بزند، از سوی نیروهای پولیس بازداشت و با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

نجیب دانش از خانواده‌ها نیز خواست که به کودکان‌شان اجازه استفاده از وسایل آتش‌زا را ندهند، چون به گفته وی، استفاده از این وسایل باعث کشته و زخمی شدن کودکان و یا کسانی دیگر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن