وزارت دفاع ملی: در عملیات «کشتن حمزه بن‌لادن» نقش نداشتیم

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی در عملیاتی که در نتیجه آن «حمزه بن لادن» فرزند اسامه بن‌لادن، رهبر مقتول شبکه القاعده کشته شده است، نقشی نداشته‌اند.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز یک‌شنبه، بیست‌وچهارم سنبله، در یک نشست خبری گفت که گزارش‌هایی در باره کشته شدن حمزه بن لادن به نشر رسیده است، اما نیروهای امنیتی و دفاعی در این عملیات نقشی نگرفته‌اند.

کاخ سفید امریکا به تازه‌گی اعلام کرده است که حمزه بن لادن در نتیجه اجرای یک عملیات ضد تروریسم در مناطق سرحدی افغانستان- پاکستان کشته شده است. کاخ سفید از حمزه بن‌لادن به عنوان مسوول طرح برنامه‌های عملیاتی شبکه القاعده و تنظیم‌کننده فعالیت این شبکه با دیگر گروه‌های تروریستی یاد کرده است.

در یک اعلامیه کاخ سفید امریکا در این مورد آمده است که کشته شدن حمزه بن‌لادن نه تنها شبکه القاعده را از در اختیار داشتن رهبری مهم و ارتباطی سمبولیک با پدرش محروم می‌کند، بلکه فعالیت‌های عملیاتی مهم این شبکه را متاثر می‌سازد.

طبق گزارش‌ها حمزه بن لادن ۳۰ ساله بوده و گزارش مرگ او بدون تأیید کدام نهاد رسمی از سوی دولتی، حدود دو ماه پیش نیز به نشر رسیده بود.

امریکا پیش از این برای افشای محل اختفای حمزه بن‌لادن یک میلیون دالر جایزه تعیین کرده بود.

حمزه بن لادن فرزند اسامه بن لادن بود که مسوولیت حمله مرگ‌بار در سال ۲۰۰۱ یک به برج‌های دوگانه مرکز تجارتی در منتهن نیویارک امریکا را بر عهده گرفت. او پنج سال پیش از این حمله، جنگ علیه امریکا را اعلام کرده بود. اسامه بن‌لادن در سال ۲۰۱۱ میلادی در یک عملیات سربازان امریکایی در پاکستان کشته شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن