وزارت ترانسپورت: در یک هفته گذشته ۴۲ هزار تُن مواد غذایی به کشور وارد شده است

۸صبح، کابل: به رغم شیوع ویروس کرونا در کشور، مسوولان در وزارت ترانسپورت می‌گویند که روند انتقال مواد غدایی و کالای تجارتی از طریق خط آهن به کشور به گونه عادی جریان دارد.

علی‌سینا سائد، سخنگوی وزارت ترانسپورت، یک‌شنبه، هفدهم حمل به روزنامه ۸صبح گفت که تنها در هفته گذشته ۴۲ هزار تُن مواد غذایی وارد کشور شده است.

طبق معلومات سخنگوی وزارت ترانسپورت، در جریان هفته‌ای که گذشت، ۹۲ هزار تُن محموله کالای تجارتی در قالب یک هزار و ۵۵۲ واگون به کشور وارد شده است. از جمله ۴۲ هزار تُن مواد غذایی و متباقی مواد ساختمانی و نفتی بوده است.

علی‌سینا سائد گفت که ۴۲ هزار تُن مواد غذایی شامل ۱۲ هزار تُن گندم، ۲۹ هزار تُن آرد و ۲۴۸ تُن روغن می‌شود که از مسیر خط آهن حیرتان – مزارشریف، آقینه و تورغندی به کشور وارد شده است.

در جریان هفته گذشته هم‌چنان ۲۷ هزار تُن تیل، نُه هزار تن گاز مایع، هفت هزار تُن مواد ساختمانی و چهار هزار تُن مواد غیرغذایی از طریق خطوط آهن به کشور وارد شده است.

سخنگوی وزارت ترانسپورت می‌گوید که روند انتقال کالای تجارتی به رغم شیوع ویروس کرونا به صورت عادی جریان دارد و تلاش صورت می‌گیرد تا این روند دچار سکته‌گی نشود.

به دنبال افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور نرخ مواد غذایی از جمله آرد، روغن و برنج به صورت بی‌پیشینه در بازارها افزایش یافته است.

دکمه بازگشت به بالا