وزارت صحت عامه: شمار مبتلایان به کرونا در کابل بیش‌تر از رقمِ اعلام شده است

۸صبح، کابل: وزارت صحت اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهر کابل بیش‌تر از رقمی است که اعلام شده است.

فدامحمد پیکان، معین وزارت صحت عامه، روز سه‌شنبه، نزدهم حمل، در یک نشست خبری در مرکز رسانه‌های حکومت گفت که تا کنون ۷۳ نفر در کابل به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند که تنها یک نفر آن سابقه سفر به کشورهای درگیر با ویروس کرونا را دارد.

پیکان با بیان این که باقی مبتلایان کسانی هستند که هیچ گونه تاریخ‌چه سفر ندارند، گفت که شمار مبتلایان در کابل بیش‌تر از رقم اعلام شده است.

او خاطرنشان کرد که وزارت صحت عامه در اعلام مبتلایان به کرونا در شهر کابل هیچ گونه پنهان‌کاری نکرده است.

به گفته پیکان، کسانی که از بیرون کشور به کابل آمده‌اند، به شفاخانه مراجعه نکرده‌اند و این نشان می‌دهد که شمار مبتلایان در شهر کابل بیش‌تر است.

او هم‌چنان گفت که از میان ۷۳ نفر مبتلا به ویروس کرونا در شهر کابل تنها پنج نفر آن‌ها در شفاخانه‌ها بستر شده‌اند و متباقی قرنطین خانه‌گی را ترجیح داده‌اند.

معین وزارت صحت عامه نسبت به پی‌آمدهای قرنطین خانه‌گی افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز هشدار داد و گفت که ممکن افراد بیش‌تری در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار بگیرند.

او از مردم خواست که با وزارت صحت عامه همکاری کنند و در صورت داشتن «اعراض و علایم» بیماری کرونا به شفاخانه‌ها مراجعه کنند.

این در حالی است که شمار مجموعی افراد مبتلا به ویروس کرونا که تا کنون از سوی وزارت صحت عامه ثبت و اعلام شده است، به ۴۲۳ نفر افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن