وزارت صحت عامه: ادعای ساخت داروی کرونا توسط الکوزی بررسی می‌شود

۸صبح، کابل: وزارت صحت عامه می‌گوید که ادعای ساخت داروی ویروس کرونا از سوی حکیم الکوزی را بررسی کرده و در صورت درست بودن این ادعا، از وی حمایت خواهد کرد.

وحید مجروح، معین وزارت صحت عامه روز شنبه، دهم جوزا گفت که یک هیأت مختلط وزارت صحت عامه امروز با این حکیم گفت‌وگو کرده و قرار است واکسین ساخته شده از سوی وی را مورد بررسی قرار دهد.

به گفته وی، موثریت این دارو به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت در نظر گرفته‌ شدن معیارهای طبی و موجود بودن شواهد علمی در مورد موثریت آن، وزارت صحت عامه از وی حمایت می‌کند.

آقای مجروح افزود که وزارت صحت عامه در صورت تثبیت موثریت واکسین حکیم الکوزی، همه تسهیلات طبی و تخنیکی لازم را برای وی فراهم خواهد ساخت و از این محصول به شکل رسمی استفاده خواهد کرد.

با این حال،‌ وی تصریح کرد که این دارو در حال حاضر تأیید نمی‌شود و وزارت صحت عامه از تطبیق محصول دوای طبی و یونانی‌ که مورد تأیید این وزارت نباشد، جلوگیری می‌کند.

حکیم الکوزی پیش‌تر ادعا کرده بود که واکسین بیماری کرونا را ساخته است و تاکنون توانسته شمار زیادی از بیماران کووید-۱۹ را در کابل و قندهار مداوا کند.

گفتنی است که شمار زیادی از بیماران کووید-۱۹ در جریان روزهای گذشته برای گرفتن این واکسین به محل کار حکیم الکوزی مراجعه کرده و تجمعات ایجاد کرده بودند که واکنش‌های گسترده‌ای را در رسانه‌های اجتماعی در پی داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن