سرپرست وزارت داخله: رابطه رهبری طالبان با جنگ‌جویانش قطع شده است

۸صبح، کابل: محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله، می‌گوید که تماس میان رهبری گروه طالبان و جنگ‌جویان این گروه در میدان‌های نبرد قطع شده است.

سرپرست وزارت امور داخله روز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان که در مراسم نام‌گذاری آکادمی ملی پولیس به آکادمی جنرال عبدالرازق سخنرانی می‌کرد، تأکید کرد که «همان قسم که رهبری طالبان در کویته و در قطر و در هر طرف می‌گردند، حتا در سطح ولایت امروز رهبری‌شان هیچ نوع تماسی با طالبانی که جنگ می‌کنند و آن‌ها را پیش کردند و به ‌نام جهاد گمراه شده‌اند، ندارند.»

به گفته او، طالبان روحیه‌ی‌شان را در جنگ از دست داده‌اند و تاب مقاومت در برابر نیروهای امنیتی ندارند.

مسعود اندرابی با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی که در بغلان و ولایت‌های شمال‌شرق جریان دارد، گفت که در حال حاضر والی نام‌نهاد طالبان در یک غار و قوماندان‌های‌شان در غارهای دیگر «پت» شده‌اند و توانایی رویایی با نیروهای امنیتی را از دست داده‌اند.

اندرابی گفت که مردم امروز از طالبانی که از نیروهای امنیتی شکست خورده‌اند، می‌پرسند «کجا هستی که نیستی؟»

سرپرست وزارت امور داخله از جانب دیگر گفت که نیروهای امنیتی امسال «درس‌های کوبنده» به طالبان داده‌اند و عملیات الفتح این گروه تنها در حد یک «اعلام» باقی مانده‌ است. او افزود که  جنگ‌جویان گروه طالبان امسال یک قدم نتوانستند پیش‌روی کنند.

 محمدمسعود اندرابی هم‌چنان طالبان را متهم کرد که پایه‌های برق، تأسیاست عامه و آنتن‌های مخابراتی را قطع و اهداف غیرنظامی را مورد حمله قرار می‌دهد.

سرپرست وزارت امور داخله از جنگ‌جویان گروه طالبان خواست که صفوف طالبان را رها کنند و به صفوف نیروهای امنیتی بپیوندند تا به این ترتیب نجات یابند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، در ششم میزان در مراسم گرامی‌داشت از اولین سالروز ترور جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده پولیس قندهار، اعلام کرد که آکادمی ملی پولیس به نام آکادمی عبدالرازق نام‌گذاری خواهد شد. جنرال رازق در بیست‌وششم میزان سال گذشته در حمله یک نفوذی گروه طالبان، در جریان یک نشست امنیتی در مقر ولایت قندهار کشته شد.

درخواست برای نام‌گذاری این مرکز آموزشی نظامی به نام «عبدالرازق» چندی پیش از سوی بزرگان قندهار مطرح شده بود. سرانجام این مرکز در مراسم روز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان، به  آکادمی عبدالرازق تغییر نام پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن