سرپرست وزارت امور داخله: امسال به رغم تشدید جنگ، ۲۱ میلیون فیر مرمی کم‌تر مصرف شده است

۸صبح، کابل: محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله اعلام کرد که امسال با وجود تشدید جنگ، نیروهای پولیس ۲۱ میلیون فیر مرمی (مهمات) را کم‌تر نسبت به سال‌های گذشته مصرف کرده‌اند.

آقای اندرابی که روز پنج‌شنبه، هفدهم دلو، در انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان در نشستی زیر نام « چالش‌ها و فرصت‌های اصلاحات پایدار در وزارت داخله» صحبت می‌کرد، گفت که امسال حدود چهار میلیارد افغانی در مصرف اعاشه پولیس نیز صرفه‌جویی شده است.

محمدمسعود اندرابی صرفه‌جویی در اعاشه و مهمات پولیس را محصول جابه‌جایی چهره‌های جوان در سطح رهبری وزارت امور داخله عنوان کرد.

او حضور جوانان در رهبری وزارت امور داخله را یک نیاز عنوان کرد تا به این ترتیب به چالش‌های این وزارت رسیده‌گی شود.

سرپرست وزارت امور داخله افزود: «ما امسال بیش‌تر جنگ کردیم نسبت به سال‌های گذشته، اما تا ۲۱ میلیون مهمات ما کم‌تر مصرف شده است.»

به گفته اندرابی، صرف‌جویی در مهمات پولیس نشان‌دهنده‌ای این است که فرماندهان جوان به ساختار و حساب‌دهی بیش‌تر از هرکسی دیگر اعتقاد دارند.

سرپرست وزارت امور داخله هم‌چنان گفت که بخش‌هایی وزارت امور داخله وجود داشت که سال‌های سال محاسبه نشده بود. او گفت که اما نیروهای جوانی که در وزارت امور داخله گماشته‌اند، حساب‌دهی را جدی گرفته‌اند.

هر چند مسعود اندرابی اصطلاح «مهمات» را به کار برده است، اما مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله که در این نشست حضور داشت، در توضیح این اصطلاح به روزنامه ۸صبح گفت امسال با وجود گرم بودن جبهه جنگ، پولیس ۲۱ میلیون فیر مرمی مختلف را صرفه‌جویی کرده‌اند.

از جانب دیگر، محمدمسعود اندرابی در نشست انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان گفت که در دو سال گذشته چالش‌هایی از جمله بحث رهبری، چگونه‌گی رهبری در طبقات میانه و بالا، فساد و حساب‌دهی، کادر و تعلیمات و موجودیت پولیس در پاسگاه‌ها، و رسیده‌گی به امور تدارکاتی و تامیناتی در وزارت داخله آسیب شناسی شده است. به گفته او، استراتژی و برنامه‌هایی نیز برای رفع این آسیب‌ها در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن