وزارت مالیه: عیدی کارمندان دولت تا هفته آینده به حساب شان منتقل می‌شود

۸صبح، کابل: وزارت مالیه می‌گوید که «عیدی» کارمندان خدمات ملکی تا یک هفته دیگر به حساب بانکی آنان منتقل خواهد شد. محمدهمایون قیومی، سرپرست این وزارت، روز یک‌شنبه، نوزدهم جوزا در کابل گفت که بر اساس فرمان رییس جمهور غنی کار روی انتقال معاش پانزده روزه کارمندان خدمات ملکی به عنوان عیدی به حساب آنان جریان دارد. آقای قیومی هم‌چنان افزود که این روند به زودی تکمیل خواهد شد.

با این حال، شمروز خان مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه، در صحبت با روزنامه ۸صبح توضیح داد که کار روی انتقال معاش پانزده روزه کارمندان دولتی از روز چهارم عید آغاز شده و تا هفته آینده تکمیل خواهد شد. آقای مسجدی هم‌چنان ابراز امیدواری کرد که وزارت‌خانه‌های مربوط بتوانند که پول عیدی کارمندان خود را تا پایان هفته آینده به حساب بانکی آن‌ها انتقال دهند.

رییس جمهور غنی به مناسبت عید فطر فرمان داد که برای همه کارمندان خدمات ملکی دولت معاش پانزده روزه آنان به عنوان «عیدی» از حساب دولت پرداخته شود. هرچند این عیدی قرار بود در ختم ماه رمضان به حساب آن‌ها منتقل شوند، اما مسوولان وزارت مالیه می‌گویند فرمان رییس جمهور یک روز پیش از عید برای آنان رسیده است و از همین رو انتقال آن به حساب کارمندان دولتی پیش از عید ممکن نبوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن