‎وزارت معارف: دانش‌آموزان مکاتب خصوصی برای پنج ماه اول سال تنها ۵۰ درصد فیس را بپردازند‎

۸صبح، کابل: وزارت معارف اعلام کرد که دانش‌آموزان مکاتب خصوصی برای پنج ماه فرا گرفتن درس‌های غیرحضوری، تنها ۵۰ درصد فیس بپردازند.

این وزارت روز پنج‌شنبه، بیستم سنبله با نشر اعلامیه‌ای گفته است، مکاتب خصوصی مکلف‌اند که در صورت گرفتن فیس کامل در جریان ماه‌های حمل تا اسد سال روان، ۵۰ درصد آن را دوباره به دانش‌آموزان بازگردانند یا در ماه‌های پیش‌رو محاسبه کنند.

وزارت معارف گفته است که این اصل تنها مکاتبی را شامل است که در جریان قرنطین، درس‌های غیرحضوری، از جمله درس آنلاین و تهیه مواد درسی فزیکی و الکترونیکی را عرضه کرده‌اند و دانش‌آموزان نیز با در نظرداشت رضایت خانواده‌های‌ شان از آن بهره برده‌اند.

مسوولان در این وزارت اما می‌گویند که با توجه به آغاز درس‌های حضور از یکم سنبله، مکاتب خصوصی می‌توانند پس از این فیس‌‌شان را همانند گذشته به گونه مکمل از دانش‌آموزان بگیرند.

این وزارت هم‌چنان تصریح کرده است که با توجه به «ممد و حمایتی بودن درس‌های آنلاین»، مکاتب خصوصی مکلف‌اند که درس‌های شان را مطابق طرح و تقویم تعلیمی در یکم سنبله «از ابتدا» آغاز کنند.

وزارت معارف گفته‌ است که این تصمیم پس از مشوره با مسوولان اتحادیه مکاتب خصوصی گرفته شده است و اجرایی می‌باشد.

گفتنی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، دانش‌آموزان مکاتب خصوصی بخشی از درس‌های شان در جریان پنج ماه اول سال را به گونه غیرحضوری فرا گرفته بودند.

کابینه اما سرانجام در تصمیم گرفت که درس‌های حضوری همه صنف‌های مکاتب خصوصی و صنف‌های یازدهم و دوازدهم مکاتب دولتی در یکم سنبله آغاز شود.

دکمه بازگشت به بالا