وزارت دفاع: معاون قطعه سرخ طالبان در تخار کشته شد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در پی حمله نیروی هوایی در ولسوالی بهارک ولایت تخار، هفت جنگجوی طالبان کشته و سه تن دیگر آن‌ها زخمی شدند. وزارت دفاع گفته که جلال سیرت مشهور به نصرت، معاون قطعه سرخ طالبان و یک تن از فرماندهان ارشد این گروه نیز در میان کشته‌شده‌ها هستند.

این حمله شب گذشته انجام شده است.

 همچنان وزارت دفاع از کشته شدن شماری از جنگجویان گروه طالبان در ولایت‌های بلخ و ننگرهار نیز خبر داده‌است.

در خبرهای مرتبط امنیتی، قول اردوی ۲۰۳ تندر در جنوب کشور از کشف و تخریب یک باب دیپوی بزرگ مواد انفجاری طالبان در ولایت غزنی خبر داده است.

در این خبرنامه گفته شده که نیروهای کوماندو شب گذشته در بخش‌های ولسوالی «گیرو» ولایت غزنی، یک باب دیپوی بزرگ طالبان را که در آن مقدار زیادی مواد انفجاری نگهداری می‌شد، از بین برده‌اند. در این عملیات، دو تن از جنگجویان طالبان با چندین تن از ماین‌سازان اتباع پاکستانی نیز بازداشت شده‌اند.

مسوولان در فرماندهی پولیس ولایت بغلان نیز گفته که یک تن از اعضای فعال گروه مخالف مسلح دولت را پس از بازگشت از پاکستان بازداشت کرده است.

احمدجاوید بشارت، سخنگوی پولیس این ولایت گفته که فرد یاد شده جهت فراگیری آموزش‌های تخریبی و تروریستی به پاکستان رفته بود و پس از بازگشت در مربوطات شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان بازداشت شده است.

به گفته آقای بشارت، فرد بازداشت شده پیش از این در چندین حمله بالای پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی بغلان مرکزی و شهر کهنه حضور داشته و به آن اعتراف کرده است.

دکمه بازگشت به بالا